Náchodští chtěli potvrdit vedoucí postavení a také Sokolům oplatit podzimní porážku zChrudimi. Situaci měli usnadněnou tím, že Chrudimští nastoupili bez Syřínka, který hrál sDuklou Praha I. ligu vTřeboni, a bez zraněného Vítka Reichla.

TJ Náchod – TJ Sokol BASF Chrudim 38:24 (20:11).

Domácí neponechali nic náhodě a od začátku šli za vítězstvím. Do 22. minuty si postupně vypracovali pětibrankové vedení, potom šňůrou sedmi branek získali rozhodující náskok a nepřipustili tak žádné pochybnosti o tom, kde zůstanou body. Náchodští byli vútoku pohyblivější a odvážnější ve hře 1 na 1, což jim Sokolové usnadňovali nedůraznou a statickou obranou, za níž to neměl brankář Pilař jednoduché. Vútoku se spojky nemohly trefit do branky, svýjimkou třech gólů zdálky Honzy Reichla. A tak se povedlo jen několik kombinací sdohrávkou na pivota (dva góly a dvě vybojované sedmičky) a do levého křídla.

Druhý poločas přinesl podobný obraz hry jako první část hry. Chrudimští pokračovali ve špatné obraně, a tak Náchod spřehledem kontroloval vývoj utkání a dal příležitost i dalším hráčům zlavičky. Sokolové i přes snahu voslabené sestavě na soupeře neměli. Přihrávky do pivota se po nepřipravených akcích přestaly dařit. Konečně se několikrát trefil Černý ze střední spojky a i Honza Reichl několika pěknými góly zdálky přes obranu soupeře ukázal, proč je nejlepším střelcem soutěže. Ke konci už hostům ubývaly síly a dovolili soupeři několikrát jednoduše zakončit zrychlých útoků.

Sestava a góly Chrudimě: Pilař, Dalecký – Kopecký, J. Reichl (11), Půlpán (3), Řehák (2), Blažek, V. Pospíšil, L. Pospíšil, T. Kubánek (5), Dvořáček, Černý (3).

Tuto neděli přívítají od 16 hodin Sokolové na domácí palubovce dalšího favorita soutěže – družstvo Liberec Handball.

(lab, ld)