První turnaj Východočeského přeboru hokejbalových minipřípravek hostily Svitavy. Do turnaje jsme nakonec nemohli postavit dvě mužstva, jelikož nás nebyl potřebný počet a tak jsme raději zvolili vyšší počet hráčů v jednom týmu.

Ježci Heřmanův Městec - TJ Paramo „bílý tým" 4:0 (1:0). Branky: Hladký (Krásný), Jedlička, Krásný, Kachlík (Pilař). První zápas byl zcela v naší režii, ale dlouho,dlouho se nám nedařilo vstřelit druhý gól, který by nás uklidnil. Důležitý druhý gól se nám povedlo vstřelit až v druhé půlce. Mužstvo se uklidnilo a přidalo další dva góly po chybách brankáře, ale za předvedenou hru jsme si vyhrát zasloužili.

Ježci Heřmanův Městec - TJ Sršni Svitavy „černý tým" 5:1 (2:0). Branky Ježků: Musílek, Jedlička (Meissner), Hladký, Pilař (Kachlík), Jedlička. Svitavy také postavily dva týmy a jako první jsme potkali černé. Začali jsme opatrně a hrálo se v dost pomalém tempu. Hráči možná znejistili po pár pádech a tento zápas patřil mezi naše nejhorší, ačkoli jsme ho dokázali vyhrát. Několikrát nás zachránil D. Polášek, nejlepším zákrok si nechal na druhou půlku, kdy do prázdné branky se kutálející míček zastavil v leže hokejkou a před dotírajícím útočníkem ho vyhodil pryč z brankoviště.

Ježci Heřmanův Městec - TJ Sršni Svitavy „žlutý tým" 0:5 (0:2). S dvěma výhrami a velkým sebevědomím jsme vstoupili do utkání s žlutými Svitavami. Po pár vteřinách jsme měli sebevědomí o trošku níž a na konci utkání na nule, ale postupně. Svitavy na nás vlétly a předvedly několik nádherných akcí, při kterých dokázaly naši trojici úplně rozebrat a brankáři nedali žádnou šanci. Myslím, že jsme hlavně od poloviny utkání předváděli výkon na hranici možností, ale na soupeře to jednoduše nestačilo, i když alespoň gól jsme si asi zasloužili.

Ježci Heřmanův Městec - SK Kometa Polička 2:2 (1:1). Branky: Krbec, Holub (Hladký). K definitivnímu návratu Ježků na zem nám napomohla rychlá branka Poličky. Vyrovnat se povedlo šestiletému M. Krbcovi, když se nejlépe zorientoval před soupeřovou svatyní. V první půlce nás ještě zachránil dvakrát od obdržené branky J. Zmek, který nejdříve zlikvidoval samostatný únik a následně i trestné střílení. V druhé půlce se situace opakovala, rychlé vedení Poličky a vyrovnání tentokrát z hole J. Holuba. Zápas mohl rozhodnout J. Pilař, ale perfektním zákrokem ho při trestném střílení vychytal brankář Komety.

Ježci Heřmanův Městec - HBC Autosklo HAK Pardubice 1:1 (1:0). Branka: Hladký. Zápas s nejlepší atmosférou, kdy se oba „fankluby" snažili povzbudit právě ten svůj tým. Utkání tak dostalo úplně jiný nádech a oba týmy jezdili po zadku. Měli jsme více ze hry, ale brankáře Autoskla jsme dokázali překonat pouze jedenkrát a to po samostatné akci O. Hladkého, který míček uklidil přesné pod víko. Druhý gól se nám však vstřelit nepovedlo, a tak přišel trest v podobě vyrovnání.

Ježci Heřmanův Městec - TJ Paramo „červený tým" 6:1 (3:1). Branky: Jedlička, Hladký (Krásný), Kachlík, Hladký, Pilař (Kachlík), Jedlička. Ježčí chorály byly slyšet i v tomto utkání a ačkoli jsme rychle inkasovali, tak jsme se soupeře nezalekli. Během dalších tří minut jsme otočili až na 3:1. Následně jsme se dopustili faulu a Svítkov mohl snížit, ale střela trefila pouze břevno. V druhé půlce utkání jsme výhru ještě zvýraznili, na konečných 6:1 zvyšoval střelec dne Petr Jedlička.

Sestava Ježků: Zmek, Polášek Holub, Hladký, Krásný, Musílek, Pilař, Kachlík, Jedlička, Meissner, Krbec.

Konečné pořadí: 1. TJ Sršni Svitavy „žlutý tým", 2. Ježci H. Městec, 3. TJ Sršni Svitavy „černý tým", 4. TJ Paramo „červený tým", 5. SK Kometa Polička, 6. HBC Autosklo HAK Pardubic, 7. TJ Paramo „bílý tým".

Turnaj jsme zvládli velice dobře, povedlo se nám dostat velký počet hráčů do hry a udržet je v tempu. Chyběly nám trošku přihrávky, kterými jsme dokázali nejedno mužstvo pěkně zamotat, ale je teprve začátek sezóny, takže není jistě nad čím zoufat. Až na jediné utkání jsme byli vždy střelecky aktivnější. Minulý rok jsem patřil ke kritikům a často jsem poukazoval na některé nešvary, a tak bych rád zmínil, že tento turnaj byl tou nejlepší reklamou na hokejbal. Neshledal jsem jedinou kaňku, která by tento turnaj nějak pokazila. Ať to již byli rodiče, trenéři, hráči všechno šlapalo v přátelském duchu. Doufejme, že nám to tak vydrží. Doufám, že se nám do příštího turnaje povede nastoupit hned s dvěma týmy, tak aby hráči dostali co nejvíc prostoru se zlepšovat."

Jiří Kozel