Teď je ale už všechno jasné, novým koučem je 37 letý Španěl s brazilskými kořeny) rodák ze Sao Paula) Daniel Ibañes Caetano.

„Vykopal" vše, co se vykopat dalo

Jestliže před čtyřmi roky přišel do Era-Packu ještě jako hráč Cacau, hovořilo se o jeho osobě v superlativech, protože šlo o známou postavu světového futsalu. Jenže jak teď hodnotit příchod Daniela? Vždyť v jeho osobě míří do Čech bývalá hvězda první velikosti, mistr světa z roku 2000, čtyřnásobný mistr Evropy a hráč, který ve futsalu „vykopal" vše, co se vykopat dalo. Včetně čtyř triumfů v UEFA Futsal Cupu, což je soutěž, v níž by rád Era-Pack proklouzl mezi nejlepší čtyři týmy.

„ERA-PACK jsem si vybral proto, že je to klub, který má v Evropě výborný zvuk," říkal Daniel ještě před svým úterním příletem do České republiky. „Má skvělé mužstvo složené jak ze zkušených hráčů, tak dravého mládí a každou sezonu má vysoké cíle. To mi vyhovuje." Daniel se díky zranění, které před pár lety ukončilo jeho hráčskou kariéru, nebude na rozdíl od svého předchůdce na trenérské lavičce chrudimského týmu objevovat na palubovce. A tak se může soustředit na svou trenérskou roli.

Náročný výběr

Prezident futsalového ERA-PACKu František Tichý si dal na výběru trenéra záležet. „Nebyla to vůbec lehká práce. Se sportovním ředitelem Petrem Horákem jsme vybírali ze zástupu hodně i méně známých adeptů, ve finále jsme měli čtyři nejžhavější kandidáty," řekl před pár dny pro klubový web.

„S výběrem nám pomáhal nejen Cacau, jehož poradní hlas byl pro nás velmi důležitý, ale i bratři Marešové a Dentinho." Nakonec padla volba na Daniela a díky jeho věhlasu se dá čekat, že jeho příchod na trenérský post do východočeského celku vyvolá celoevropský zájem.

Být stoprocentně připraveni

V nové sezoně by nový trenér rád naplnil cíl prorazit mezi absolutní špičku v Evropě. „Chtěli bychom splnit vytoužený sen v UEFA Futsal Cupu, proto musíme být stoprocentně připraveni," říká Daniel. On sám má s touto soutěží velké zkušenosti, kromě toho, že ho v letech 2000, 2004, 2006 a 2009 se svými kluby vyhrál, má z něj i trofej pro nejlepšího hráče i střelce (obojí z roku 2000). „Nebudeme ale pochopitelně zapomínat ani na domácí soutěž a pohár. Ostatní týmy přivádí nové hráče a bude znovu těžší obhájit ligový titul a vítězství v poháru," ujišťuje fanoušky zkušený Španěl, který ač rodák z brazilského Sao Paula, nastřádal více než stovku odehraných utkání ve španělské reprezentaci.

Trenér Daniel nepřilétá do Čech s prázdnýma rukama. Ne snad, že by hráčům vezl dárky, ale z Madridu s sebou bere kondičního trenéra, kterým je Antonio Lopez Chica. Ten bude u týmu působit od 1. do 11. srpna. a bude mít na starost fyzickou připravenost týmu v začátku přípravy. A Daniel Ibañes Caetano tak může naplno začít uplatňovat své zkušenosti, které získal během studia nejvyššího trenérského stupně, která završil letos v červenci.

Nový trenér chrudimského devítinásobného mistra bude oficiálně představen na čtvrteční tiskové konferenci, kde budou zároveň nastíněny další aktuální záležitosti ohledně nadcházející futsalové sezony, v níž by Chrudimští chtěli mimo jiné zaokrouhlit počet svých mistrovských titulů na pohlednou „desítku".

Radek Klier