V boji o body do tabulky II. basketbalové ligy je čekají Holice a Přelouč. Chrudim zatím nemá jistotu druholigové příslušnosti i pro příští sezonu a vzhledem k dosavadnímu vývoji by potřebovala obě víkendová derby vyhrát.

„Oba duely pro nás budou nesmírně důležité," souhlasí trenér Chrudimi Štěpán Popelka. Domácí prostředí bude pro jeho tým jistě výhodou. Darren doufá i v podporu fanouškům, které se rozhodl do chrudimské sportovní haly přilákat příjemným překvapení v podobě občerstvení. „Rozhodli jsme se, že na tyto zápasy bude k dispozici občerstvení v podobě piva za lidovou cenu. Tak nás přijďte podpořit," vyzývá chrudimské sportovní příznivce kouč.
Největším lákadlem víkendu ale bude pochopitelně dvojice východočeských derby.

Pozor na Synáčka

První soupeřem chrudimských košíkářů budou v sobotu Holice, které stejně jako Chrudim ještě mají o co hrát a tak je o náboj v tomto střetu postaráno. „Naše týmy se navzájem hodně znají a tak je jasné, že se bude jednat o hodně vyrovnané utkání," říká trenér k tomuto soupeři.

Do Chrudimi by měla dorazit dorazit i jedna z největších holických útočných opor Synáček. „Odehrál sice jen devět utkání, ale myslím, že přijede," poznamenává chrudimský trenér, který osobně viděl i několik utkání soupeře a zná jeho přednosti. „Když bylo potřeba, dokázali Holičtí na perimetru výborně vytáhnout obranu. Myslím, že to nás čeká i v tomto utkání," varuje kouč. „Na tento víkend je zatím v ohrožení jen start stále zraněného Ondry Votavy, ale jinak snad budeme konečně v kompletní sestavě. A to by pro nás mohla být výhoda," dodává.

Večeřova „dvacítka"

Neznámou není pro Chrudim ani další soupeř, Tesla Pardubice, kterou vyzvou v nedělním duelu. V loňském ročníku Pardubáci dobyli chrudimskou palubovku, Darren jim porážku vrátil v posledním vzájemném střetnutí v Pardubicích. A výhru, která by pro něj měla cenu zlata, bude chtít potvrdit i v neděli.
Jaký recept vymyslel na soupeře chrudimský trenér? „Myslím, že to bude náš nejdůležitější zápas. naším klíčovým úkolem je znechutit ho především střelci Tesly Lachmanovi. Věřím, že máme v týmu dost obránců, kteří ho dokáží ubránit. My budeme chtít využít naši výškovou převahu," prozrazuje kouč.

Zápas bude mít pikantní nádech i pro chrudimského útočníka Večeřu, který v minulosti nastupoval právě v dresu pardubické Tesly.

„V posledním vzájemném zápase s Pardubicemi zahrál Večeřa svůj nejlepší zápas za náš klub, když svým bývalým spoluhráčům nasázel dvacet bodů," připomíná Štěpán Popelka a stejně jako fanoušci chrudimského basketbalu doufá, že předvede podobný výkon i v neděli.

Program víkendu

19. kolo, sobota 27. února od 17.0: Darren Chrudim – BKC Holice

20. kolo, neděle 28. února od 10.00: Darren Chrudim – Tesla Pardubice

Obojí ve Sportovní hale na Tyršově náměstí v Chrudimi.