Futsalisté Era-Packu Chrudim zamíří v pátek do Prahy k utkání 7. kola Chance futsal ligy. V libeňské futsalové aréně v Podvinném mlýně je čeká domácí Sparta.

Zatímco ve velkém fotbale jsou hráči v rudých dresech pojem, ve futsalovém prostředí působí teprve první sezonu a svoje renomé si musí teprve vydobýt. Klub vznikl letos na jaře a do nejvyšší české soutěže se dostal díky odkoupení licence od pardubického Torfu. „Sparta je nový tým, který se teprve sehrává a dává se do kupy. V úvodu soutěže zatím nepředváděli nijak ideální výsledky," říká o pátečním soupeři asistent trenéra Era-Packu Jaroslav Bartušek.

Spartě patří kvůli horšímu skóre momentálně šestá příčka tabulky, od druhého Era-Packu ji dělí šest bodů. V posledním utkání v rámci pražského derby remizovala na půdě Benaga 3:3. V její sestavě najdou chrudimští fanoušci známou tvář z Nejzbachu Vysoké Mýto totiž její řady před sezonou posílil někdejší obránce Era-Packu Pavel Formánek. Jednou z největších hvězd týmu je potom český futsalový reprezentant a zkušený útočník Michal Dlouhý.

Bez dvou opor

Era-Pack Chrudim bude v utkání jasným favoritem, soupeř jí ale body nedá zadarmo. „Budou se proti nám určitě chtít vyhecovat. My musíme především hrát naši hru, abychom dali zapomenout na poslední venkovní prohru s Balticflorou Teplice," doplňuje trenér Bartušek. První krok k nápravě ztráty udělal jeho tým už minulý týden, kdy na domácí palubovce ve východočeském derby přehrál Nejzbach Vysoké Mýto 6:1. Hattrickem se v tomto utkání blýskl útočník Max.

Společně s hlavním koučem Danielem musí Bartušek stále ještě řešit absenci dvou klíčových hráčů. „V léčení je stále Michal Mareš a také Dentinho. Naopak se do sestavy vrací Marek Kopecký, který už bude pro utkání na Spartě připraven hrát," přibližuje Bartušek situaci v kádru před pátečním střetnutím, které začíná v 18:30.