Závěrečný zápas nabitého trojboje odehrál dosud neporažený ERA-PACK v Ostravě. Poslední tým tabulky, žádný bod, 116 inkasovaných branek. Zdálo se, že bez problému. Ale.. Když na začátku dvanácté minuty na světelné tabuli svítilo skóre 1:0 pro domácí VŠB, každý chrudimský fanoušek se musel zarazit. Kdepak, mistr se jenom zahříval. 

„Začali jsme ve velmi vlažném tempu, vytvořili si málo příležitostí a navíc inkasovali branku. Časem jsme pochopili, jak hrát, což přineslo šance i góly,“ popsal trenér Felipe Conde. ERA-PACK do pauzy čtyřmi trefami otočil skóre utkání ve svůj prospěch a po pauze dal domácím jasně najevo, kdo je na hrací ploše pánem. Skóre se nakonec zastavilo na výsledku 11:2, tedy stejném jako na začátku sezony v Chrudimi. 

Individuálně se nejlépe vedlo Felipemu, který nastřílel hattrick, Everton, Slováček a bratři Drozdovi přidali po dvou brankách. Dominanta českého futsalu tak ani na jedenáctý pokus body neztratila. „Těší nás, že máme z této série rychle po sobě jdoucích zápasů plný počet bodů. Nyní budeme následovat náš plán a tvrdě se zaměříme znovu na vypilování fyzické kondice," plánuje Conde. 

Času bude nyní dostatek, další měření sil přijde pro chrudimské futsalisty až 25. ledna v České Lípě.

VŠB TU Ostrava – FK ERA-PACK Chrudim 2:11 (1:4).

Branky: 8. Kundrátek, 32. Uher – 12. a 27. D. Drozd, 14. a 28. Everton, 16, 26. a 38. Felipe, 18., 24. Slováček, 31. a 33. P. Drozd.

Chrudim: Žďánský – Everton, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Bagatini, Slováček, Felipe. 

Petr Dejnožka