Připomeňte si v galerii snímky a video z loňského ročníku!

Pro méně zdatné běžce se uskuteční lidový běh Běháme se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR na 1,5 km, což může zvládnout prakticky každý, zvláště když stačí třeba rychlá chůze, nebo absolvování trasy s kočárkem či v doprovodu čtyřnohého miláčka.

Velice zajímavou nabídku ke sportování budou mít v Nasavrkách i ctitelé zlatavého moku. Ti si mohou vybrat dokonce dvě možnosti sportovně pivního vyžití. Jednak se zúčastnit již tradičního Běhu pivařů, který spočívá v seběhu od startu na náměstí k hospodě Pod Lípou, kde na ně bude čekat půllitr piva a po jeho vypití se vydají zpět do místa startu a cíle. Pro odolnější pivaře i sportovce bude připraven letos poprvé Pivní triatlon. Jeho první částí bude závod bikerů na 22 km, kteří se oddělí z trasy AVE Ceny Nasavrk MTB těsně před cílem na náměstí a zamíří k hospodě Pod Lípou. Odtud si zaběhnou 1500 m a třetí disciplinou triatlonu bude vypití čtyř půllitrů piv.

Zajímavou sportovní podívanou bude exhibice Létajících chlapců z Kolína s unikátními gymnastickými prvky. Z doprovodného programu bohužel ale vypadlo vystoupení pětinásobného vítěze Rallye Dakar Josefa Macháčka s jeho čtyřkolkou, protože se v tomto termínu zúčastní závodu v Itálii.
Jinak se v době naší včerejší uzávěrky zdálo, že se počasí začíná dle tradice před závody v Nasavrkách vyčasovat a jejich účastníci i návštěvníci by se jistě nezlobili, kdyby vyšla předpověď , že má být koncem týdne slunečno a až 20 stupňů.