2. liga žen

V této soutěži bojuje sedm mužstvem, mezi nimiž se rozhodně neztrácí klub Atletika Chrudim. V 1. kole skončil se ziskem 119,5 bodu na čtvrtém místě, o cože se nejvíce zasloužila Monika Štěpánková (22 bodů), Zdeňka Picková (17 bodů) a velký talent chrudimské atletiky dorostenka Barbora Tichá (16 bodů). Ta ostatně jako jediná svoji hlavní disciplínu hod diskem vyhrála, a to výkonem 36,44 metrů. Druhé skončily v běhu na 800 metrů Květa Šmídová (2:22,45min), v běhu na 400 metrů překážek Zdeňka Picková (71,64s), v trojskoku Monika Štěpánková (10,74m) a v hodu kladivem Kateřina Sabolová (36,16m).

Další zajímavá umístění chrudimských děvčat:

Tereza Svobodová 3. místo v běhu na 1500 metrů (5:36,12min)

Monika Štěpánková 5. místo běh na 100 metrů překážek (17,43s)

Amálie Nováková 3. místo (260cm) a Natalie Tkadlecová dělené 4. místo (240cm) ve skoku o tyči

Kateřina Sabolová 3. místo ve vrhu koulí (10,42m)

Monika Štěpánková 4. místo v hodu oštěpem (28,05m).

Konečné výsledky 1. kola:

1. Čáslav (187 bodů)

2. Ústí nad Orlicí (151)

3. Jičín (140)

4. Chrudim (119,5)

5. Hvězda Pardubice (107)

6. AC Pardubice (102,5)

7. Mor. Třebová (91)

Společný KP mužů

V této soutěži máme mezi devítkou zúčastněných celků hned dva zástupce. Klub Atletika Chrudim skončil se ziskem 151 bodů na druhém místě, Spartak Slatiňany obsadil pátou příčku (94 bodů). Za Chrudim se o pěkné stříbrné umístění nejvíce přičinili dorostenec David Holý (29 bodů), Jiří Leden (24,5), Martin Hodek (18,5), Pavel Fiedler (16) a dorostenec Matěj Vyhnánek (14,5). Své disciplíny ovládl právě jen chrudimský talent David Holý, když vyhrál ve skoku vysokém (181cm) i ve skoku o tyči (390cm).

Slatiňanští dominovali zejména v běhu na 400 metrů překážek, který vyhrál časem 61,80s Martin Douša, hned za ním pak skončil Ondřej Češík (62,92s). Pro náš okres tuto vydařenou disciplínu podtrhl třetím místem Chrudimák Jiří Leden (64,12s).

Druhým odvětvím, které našim atletům „sedělo", byl trojskok, v němž skončil Matěj Vyhnánek (CR) druhý (12,34m), Marcel Závorka (SL) třetí (11,92m) a David Holý čtvrtý (11,78m). Bodově hodně úspěšný byl pro naše barvy ale i vrh koulí: 2. Martin Hodek (CR) 11,82m, 3. Pavel Brožek (SL) 11,68m, 5. Erik Jahnický (CR) 11,46m, 6. Tomáš Zdražil (CR) 11,34m, 8. Jiří Ješátko (SL) 10,88m a 9. Pavel Fiedler (CR) 10,64m.

Další zajímavá umístění:

Vladimír Urválek (Slatiňany) 5. místo v běhu na 1500 metrů (4:43,20min)

Jiří Leden (Chrudim) 3. místo v běhu na 110 metrů překážek (19,00s)

Pavel Fiedler (CR) 3. místo ve skoku o tyči (370cm), pátý pak byl v téže disciplíně jeho otec Karel Fiedler (330cm)

Jiří Leden (CR) 4. místo ve skoku dalekém (5,72cm)

Martin Hodek (CR) 3. místo v hodu diskem (34,69m)

Tomáš Zdražil (CR) 2. místo v hodu kladivem (39,59m), čtvrtý byl v téže disciplíně za 37,26m Jiří Ješátko (SL)

Roman Kopecký (CR) 5. místo v hodu oštěpem (40,08m)

Štafeta v běhu na 4x100 metrů 4. místo Slatiňany ve složení Douša, Venzara, Češík, Pilař (48,06s), Chrudim (Leden, Hodek, Zábranský, Vyhnánek) skončila pátá (49,52s),

Konečné výsledky 1. kola:

1. Choceň (204bodů)

2. Chrudim (151)

3. AC Pardubice (136)

4. Sokol Hr. Králové (116)

5. Slatiňany (94)

6. Trutnov (77)

7. Hvězda Pardubice (62)

8. Týniště n. O. (43)

9. Nová Paka (12).

RADEK PECINA