Jaké tedy bylo letní nadechnutí kolektivu žen?

Musím konstatovat, že letní nadechnutí nebylo žádné, protože kádr družstva se nám nepodařilo rozšířit. To nás těsně před startem I. ligy nejvíce trápí.

Před loňským startem I. ligy žen došlo k několika zásadním změnám ve struktuře soutěže…

Naštěstí letos se již nic nezměnilo, struktura soutěže zůstala stejná. Podzimní základní část se hraje od 23. srpna do 4. října, poté se pokračuje až do 25. října třemi jarními předehrávkami. Jaro začne 10. dubna 2016 a základní část skončí po osmnácti zápasech 1. května. Poté se tabulka rozdělí na dvě poloviny podle výkonnosti. Tam jsou termíny dané od 14. května do 19. června.

Aktiv STK schválil nasazení vrcholové soutěže pro ročník 2015/2016…

Z I. ligy žen sestoupily Studénka a Blovice. Navíc odstoupila Rokytnice, která se udržela, protože nemá hráčský kádr. Novými družstvy budou Bakov nad Jizerou, Žatec a Draken Brno. Přidělená čísla: 1. SK Chomutov, 2. TJ Šroubárny Žatec, 3. Draken Brno, 4. HK Hlinsko, 5. Sokol Krčín, 6. Sokol Dobruška, 7. TJ Přeštice, 8. TJ Příchovice, 9. Sokol Tymákov, 10. Sokol Bakov.

Zároveň byl rozlosován Český pohár, do kterého bylo nasazeno 23 družstev rozdělených dle území na Západočeskou skupinu (A), Středočeskou (B), Východočeskou (C) a Jihomoravskou (D). V „naší" skupině se potkáme s Dobruškou, Bakovem, Náchodem a Opatovicemi. Z každé čtvrtfinálové skupiny postoupí dva první týmy do dvou semifinálových skupin a z těch po dvou do finále.

Jak vidíte první mistrovský zápas, který odehrajete v Krčíně?

Nejprve se musím zmínit o přípravě, která začala po krátké přestávce 24. července s padesáti procentní účasti (střídání dovolených) na trénincích, a to dvakrát týdně. Uvidíme, co to s tímto kádrem udělá. Se sestavou, kterou si povíme, budeme rády za každý bod. Největší slabinou je post brankářky. Spoléhat se můžeme jen na dorostenku Janu Říhovou, ke které jsme si z Opatovic půjčili na hostování Anetu Ansorgovou. Do obrany jsou připraveny Lucie Černá, Dana Teislerová, Irena Slavíčková a zkoušet budeme nějaké dorostenky. Ty sice výkonnost mít asi nebudou, ale nic jiného nám nezbývá. Toto platí i pro útok, ve kterém jsou jisté Petra Volfová, Šárka Kvapilova, Nikola Kvapilová, Petra Melounová a z Opatovic na hostování Barbora Bittnerová. Jak je zřejmé, musíme se obejít bez Štěpánky Bonaventurové, která bude plnit mateřské povinnosti. Do jarních odvet nám snad ale už pomůže.

Loni jsme předsezónní povídání končili větou. Děvčata koukejte válet, držím vám palce! Budou tato slova co platná i pro nastávající ročník? Zatím se bohužel nad Olšinkami stahují mraky…

Hlinecký los:

NE 23.8. Krčín Hlinsko
NE 30.8. Brno Hlinsko
NE 6.9. Hlinsko Chomutov 
NE 13.9. Hlinsko Dobruška
SO 19.9. Bakov Hlinsko
NE 20.9. Tymákov Hlinsko
NE 27.9. Žatec Hlinsko
SO 3.10. Hlinsko Příchovice
NE 4.10. Hlinsko Přeštice
NE 11.10. Hlinsko Krčín
NE 18.10.Chomutov Hlinsko
NE 25.10. Hlinsko Brno
NE 10.4. Dobruška Hlinsko
SO 16.4. Hlinsko Bakov
NE 17.4. Hlinsko Tymákov
NE 24.4. Hlinsko Žatec
SO 30.4. Příchovice Hlinsko
NE 1.5. Přeštice Hlinsko
NE 23.8. Krčín Hlinsko

JAROMÍR DOLEŽAL