Po konci zápasového období přípravy zhodnotil dosavadní průběh sezóny a podotkl, že samotná příprava skončí de facto až v říjnu při základní skupině futsalové Ligy mistrů, kterou bude hostit chrudimský zimní stadion.

Z turnaje ve Švýcarsku si Chrudim veze vítězství a remízu. Jak to viděl kapitán Lukáš Rešetár?
Nedělní zápas byl z naší strany velmi dobrý, nicméně si myslí, že i semifinále proti Záhřebu jsme odehráli dobře, kromě druhé půlky druhého poločasu. Do té doby jsme vedli a kontrolovali hru, následovalo ale vyloučení Jakuba Žďánského a srovnání soupeře na 2:2. Reagovali jsme hrou v power-play, kdy jsme se snažili podržet balon a zkusili dát rozhodující gól, ale nepovedlo se to. Penalty jsou již loterie. Nakonec se ukázalo, že hratelná byla i portugalská Benfica, takže nás ta prohra na penalty mrzí o to více. Celkově ale musím turnaj hodnotit kladně.

Maniaci dokázali hrát v prvním dnu poměrně vyrovnaně i s Benficou, proti Chrudimi již výkon z jejich strany nebyl ideální. Čemu to připisuješ?
Myslím si, že první zápas se vydali ze všech svých sil. Druhý den proti nám byli slabší, nechávali otevřená vrátka v obraně a nestíhali nás bránit. My jsme si díky tomu vytvořili řadu brankových příležitostí, a nebýt fantastického gólmana, byl by rozdíl daleko větší. Nutno ale uznat, že proti Benfice Švýcaři zahráli daleko lépe.

Na závěr přípravy vítězství 5:0 po jednoznačném průběhu. Byl to zápas, který tým povzbudí před startem ligové soutěže?
Rozhodně nám to může pomoct, protože podobné zápasy nás budou převážně čekat i v lize. Soupeř se bude soustředit na obranu, zkoušet brejkové situace a my je budeme muset po celý zápas dobývat, stejně jako proti Švýcarům. Naší dobrou hrou jsme Maniaky přehrávali a vyhráli naprosto zaslouženě.

Názorů na letošní přípravu Chrudimi jsme již slyšeli hodně. Jak ty, z pozice kapitána, přípravné období a výsledky hodnotíš?
Po fyzické stránce se rozhodně jednalo o jednu z nejtěžších příprav v mé kariéře. Vše směřujeme k UEFA Futsal Cupu, který nás čeká druhý týden v říjnu. V úvodu ligy nemáme zrovna top týmy, startujeme ve Vysokém Mýtě a následně jedeme do Litoměřic. S tím se v přípravě počítalo, naše forma by měla gradovat a vrcholit právě při Lize mistrů. Trenér Conde to naplánoval, abychom všichni byli na Main round UEFA Futsal Cupu stoprocentně rozjetý. Před turnajem ve Švýcarsku jsme ještě pracovali na kondiční přípravě. Když to shrnu, příprava náročná, ale dobrá, sehráli jsme řadu kvalitních zápasů a věříme, že se nám to v důležitých fázích sezóny vrátí.

Také už jsi v Chrudimi zažil řadu hráčů, jak vidíš zapracování mladých futsalistů do týmu?
Všechno to jsou velmi mladí hráči, kteří mají všechno ještě před sebou. Ať už se jedná o české kluky či Brazilce Ricardinha. U nás je těžké se prosadit, nicméně na letošní sezónu se tým pozměnil a už to není tak nabité jako loni. Pokud s námi budou pravidelně trénovat, jejich čas určitě přijde

Era-Pack hraje první zápas Chance futsal ligy již dnes od 20 hodin ve Vysokém Mýtě proti tamnímu Nejezbachu. (dej, vkn)