Změny v kádru

Tango Brno před letošním ročníkem CHANCE Futsal ligy prodělalo poměrně velkou obměnu kádru. Velkou příčinou byl rozvoj třetího brněnského týmu v nejvyšší soutěži, Rádio Krokodýl totiž do svého týmu přetáhl řadu kmenových hráčů konkurenčního Tanga. Z chrudimského pohledu byl zajímavý zejména přesun Michala Mareše, který v loňských sezónách odehrál za ERA-PACK několik duelů. Největším trhákem byl rozhodně přestup Radima Záruby do chrudimského mužstva, o kterém se hodně dlouho diskutovalo. Pro nyní již chrudimského mladíka bude duel s Tangem hodně pestrý.

V Tangu nejvíce opěvovali příchod staronového trenéra. Kouče Bartoška na střídačce brněnského mužstva nahradil Marián Berky, slovenský kouč, který se zároveň věnuje reprezentaci na Slovensku.

Průběh sezóny

Vzhledem k výprodeji hráčů, který se během letních přestupových šachů konal, začalo Tango novou sezónu poměrně dobře. Hned v úvodním zápase vedlo, bez trenéra Mariána Berkyho, který si plnil povinnosti ve slovenské reprezentaci, na hřišti hradeckého Madosu po šesti minutách o dva góly, nakonec z duelu vzešla, i díky dvěma brankám Drozda, který je v Hradci Králové na hostování z Chrudimi, pouze remíza 3:3. Drobná ztráta byla následně napravena na hřišti plzeňského nováčka. Na vítězství 5:3 na hřišti Interobalu se podíleli zejména Michal Belej s Milanem Svobodou. V posledním a zároveň zatím prvním domácím utkání Brněnští nestačili na Spartu poté, co trenérovi Berkymu nevyšel tah s power-play za vyrovnaného stavu 1:1.

Po třech odehraných zápasech má tak Tango čtyři body, což mu zatím stačí na pěkné, šesté místo prvoligové tabulky. Za tři duely vstřelilo o jeden gól více než Chrudim v úvodním kole na hřišti Nejzbachu. Díky hattricku Lukáše Rešetára zde ERA-PACK zvítězil 8:0 a po úspěšné prezentaci v UEFA Futsal Cupu je připraven dále těšit fanoušky v v ligových zápasech.

Petr Dejnožka