Podobné výsledky v Chrudimi nepamatují. Úvodní kolo nejvyšší soutěže vrátilo mužstvo po skvělých výkonech na turnaji v Polsku zpět na zem. I přes povedený start se do vedení dostaly v šesté minutě Teplice, odpověď Evertona vrátila ERA-PACK do klidu. Za rozhodující lze označit závěr první poločasu. Po dvou individuálních chybách Svarog ukázal, jak umí trestat. „Do konce první půle jsme byli v zápase lepším týmem, ale po naší chybě jsme inkasovali druhý, a po následné ztrátě koncentrace, i třetí gól,“ nechápavě kroutí hlavou trenér Conde.

Po pauze se obraz hry nezměnil, Chrudimští opticky soupeře přehrávali, vyložené šance si ale nevypracovali. A závěrečná power-play vše podtrhla, dvě chyby a propastný rozdíl byl na světě. „Teplice velmi dobře bránily a vyhrály zaslouženě. Nám se zápas nepovedl, musíme dále pracovat na našem zlepšení,“ nastiňuje plány na další dny brazilský kouč Felipe Conde.

Před jeho mužstvem je, vzhledem k úvodnímu vystoupení, velké množství práce. Spravit chuť si mohou v pátek večer proti Helasu.

Chrudim – Teplice 1:5 (1:3).
Branky: 12. Everton – 6. Claudinho, 19. D. Drozd (vla.), 20. a 34. Tato, 37. Mario Ossorio.
Chrudim: Litviněnko – Everton, P. Drozd, D. Drozd, Slováček – M. Mareš, Max, Doša, Balog, Felipe. 

Petr Dejnožka