Láska ke klubu z Colorada u Michala začala v roce 1996. „Tenkrát se celá organizace přestěhovala z Québecku právě do Denveru. NHL jsem začal sledovat ještě o rok dříve. Kromě českých hvězd Jágra a Haška jsem měl moc rád Patricka Roye. A protože Roy přestoupil do Colorada a Avalanche hned ve své první sezóně vyhrálo Stanley Cup, tak jsem začal fandit jim. Navíc se mi jako malému klukovi moc líbilo jejich logo," vypráví.

KULTURNÍ ŠOK – FANDĚNÍ

Když cestujete do neznámé země vždy existuje možnost, že vás tamní zvyklosti dokonale překvapí. Nejinak tomu bylo i v Michalově případě a návštěvě na prvním zápase NHL v Americe. V hale pro bezmála dvacet tisíc lidí bylo totiž při hře nezvyklé ticho. „Věděl jsem, že se na NHL moc nefandí. Ale že se nefandí vůbec, to mi vyrazilo dech.

Na zápasech je hokej spíše druhořadou věcí. Lidé se tam jdou potkat, poklábosit a najíst se. Jako my v Česku chodíme do hospody, tak oni chodí na zápasy hokeje. Jednou jsme tam na tribuně stáli v dresech a skandovali ‚Let's go Avalanche!' Lidé se na nás otáčeli a téměř si klepali na čelo, co to jako děláme," vypráví s úsměvem Michal.

Aréna ožívá především při přestávkovém programu. „Ten je hodně dobře vyplněný. Stále se něco děje. A to jak mezi třetinami, tak o komerčních pauzách. Jen ty reklamní přestávky mají na rozdíl od nás čtyřikrát za třetinu. Při nich probíhají takové tradiční kisscamy nebo mají pozvaného nějakého hosta na rozhovor," říká Zdražil.

SETKÁNÍ S HVĚZDAMI

V rámci výletu se členové Eurolanche setkali i s hvězdami NHL. Narazili například na Tomáše Hertla. Potkali také hráče Avalanche Zadorova, Varlamova, Grigorenka, Iginlu a generálního manažera Sakica nebo Milana Hejduka.

Obsáhlý rozhovor čtěte už zítra v Týdeníku Chrudimsko.