Mohou tedy mít v letošní sezoně nějakou motivaci? Z jejich činů i slov trenéra vyplývá, že podobné řeči, nemá cenu vést. je totiž maximalista, takže jeho svěřenci chtě nechtě musí pořád. Nicméně oni stejně jako kouč chtějí stále dobývat ty nejvyšší mety.

V letošní sezoně jsou Pardubice, jako obhájce extraligového zlata, nejvíce sledovaným týmem. Jak hodnotíte podzimní vystoupení v nejvyšší soutěži dospělých?
Pokud to vezmu umístěním v tabulce a ziskem bodů, tak panuje celkem spokojenost. Držíme druhé místo a průměr dvou bodů na utkání, což jsme si dali jako předsezonní cíl. Ale jsou tam další věci, protože chceme nejen bodovat, ale vždy plánujeme k bodovému zisku přidat nějakou hodnotu výkonu a vystupování. Určitě jsme se dopustili herní výpadků, které bychom asi mít neměli. Nejde ani tak o prohru, ale právě o výkon.

Můžete být konkrétní v jakých zápasech se vám nelíbily výkony vašich svěřenců?
Nepovedl se nám první zápas s Kertem, ale to bylo ovlivněno malým počtem přípravných zápasů. Nevydařilo se nám ani derby v Letohradě. No a odvetu s Kertem asi nebudu raději komentovat. Nicméně i takové zápasy občas přijdou.

A co naopak kladná hodnocení vašich zápasů?
Vážím si bodů z Plzně, Mostu i Ústí nad Labem, kde je to vždy těžké. S Kladnem jsme sice dvakrát prohráli, ale výkon špatný nebyl. Pouze ve venkovním utkání jsme to trochu nezvládli psychicky.

Objevíte ještě něco, co vás potěšilo, nebo naopak zklamalo v průběhu podzimu?
Mrzí mě několik zbytečných vyloučení. Zejména hokejkou, protože máme tým, který to vůbec nepotřebuje. Naopak oceňuji, že jsme se vyvarovali vyšších trestů. V tomhle jsme udělali zase kus cesty dopředu. Jinak si moc cením výkonu v Česko – slovenském Superpoháru s Martinem. Kluci přistoupili k utkání naprosto profesionálně a náš výkon byl výborný, Včetně přístupu.

Jaké jsou tedy vaše cíle pro klíčovou fázi sezony?
Po třech trofejích z loňského roku si nemůže dávat nízké cíle. Vlastně si ani nechceme dávat malé cíle. Myslím, že jsme se už dostali do té pozice, že chceme vyhrát každý zápas. Jasně, po tom touží všechny týmy, ale musí na to být i mentalita v kabině. U v té naší je. Kluci jsou sami na sebe tvrdí a vědí, co manšaft potřebuje. Pořád platí, že chceme být po základní části do čtvrtého místa a v play off postoupit do finále. Zkrátka nemůžeme si dávat malé cíle a ani nechceme.

Celý rozhovor již zítra v Týdeníku Chrudimsko.