I letos v rámci ankety Nejúspěšnější sportovec Chrudimska hledáme Sportovní hvězdu Chrudimského deníku, o které rozhodujete svým hlasováním vy, naši čtenáři. Stačí vyplnit anketní kupon, který naleznete v zítřejším vydání Deníku (z důvodu velkého počtu nominovaných se na tuto stranu nevešel) a do středy 18. ledna do 16 hodin doručit do redakce Chrudimského deníku. Vyplněný kupon lze také zaslat poštou, a to na adresu naší redakce: Chrudimský deník, Soukenická 154, 537 01 Chrudim.

Výsledky ankety budou slavnostně vyhlášeny ve středu 25. ledna 2017 od 18 hodin v Kulturním klubu ve Skutči.

Jednotlivci mládež

Viktor Beran (1998), SORU Gym Chrudim – MS Orlando 1x 1. a 1x 3., SP Innsbruck 2x 2., SP Budapešť 1x 1. a 1x 3., MČR – 3x zlato a Czech open – 4x zlato (kick box).

Bohumil Bezdíček (2004), DTK Skuteč – 1.Vč. Obl. přebor ml. žáků – dvouhra, 2. ve čtyřhře, 1. na celost. turnaji kat. B ve čtyřhře.

Erika Broklová (2002), RK Skuteč – MČR: 2. v půlmaratonu a 3. ve víceboji, národní žebříček na 500m – 3., na 1000m – 2. a na 1500 m – 3. místo.

Karel Brožka (2008), TJ Sokol Zaječice – 1. na MČR, účast na ME v Praze a MS v Gruzii – šachy v kat. do 8 let (H8).

Lukáš Bubeníček (2002), SDH Skuteč – 3. místo na MS v Ostravě (ml. dorost – požární sport), reprezentant ČR.

Kristýna Hájková (2001), HC Skuteč – reprezentantka ČR U16, hráčka ligového dr. žen Tesly Pardubice (lední hokej).

David Holý (1998), Atletika Chrudim – MČR juniorů – 2. ve skoku o tyči (4,50m), 2x5. v hale (skok o tyči a desetiboj), reprezentant ČR – 3. v mezistátním pětiutkání U20 v Miškolci (skok o tyči – 4,60m).

Jakub Klemák (2006), Karate klub Lichnice – dvojnásobný vicemistr světa, kat. Ipon Shobu a kat. kumite WKF (MS Bydhošť, Polsko).

Nikola Kosinová (1999), Karate klub Lichnice – vicemistryně ČR WKF kumite juniorky v Praze.

Barbora Kratochvílová (2004), Karate klub Lichnice – dvojnásobná mistryně světa kat.Ipon Shobu a kat.kumite WKF (MS Bydhošť, Polsko).

Sára Kulhavá (2005), TJ Sokol Chrudim – 3. místo republikové finále ČOS, 2. místo v KP – sportovní gymnastika.

Karolína Kutílková (2001), Kraso Chrudim – 1. místo Dragon Trophy Brno, Ledečská pirueta, Chrudimská bruslička, VC města Prostějov, MC USK Praha, 3. místo – Náchodská bruslička vše závody Poháru ČKS, v kategorii žačky – 4. místo v celorepublikovém žebříčku.

Ladislav Mužík (1998), FK ERA-PACK Chrudim – Mistr 1. juniorské ligy v kat. U-19, reprezentant ČR ve futsale v kat. U-21.

Radek Netolický (2001), Oddíl karate Hlinsko – Shobu ippon – 2. na MS kumite dorost (kat. 14-15 let do 52 kg) a 3. MČR, 2. místo GP Hradec Králové 2016 kumite junioři (do 55 kg), 1. Bohemia Open 2016.

Vladimír Niščák (2001), Atletika Chrudim – MČR žáků – 1. ve skoku o tyči (hala 3,90m), 2. na dráze 4,10m, reprezentant ČR – 5. v mezistátním pětiutkání U16 v Trnavě (skok o tyči – 4,00 m).

Vojtěch Novák (1999) – 1. místo na MČR v nádechovém plavání (kategorie amatér).

Zdeňka Novotná (2000), SDH Skuteč – 2. místo ve finálovém běhu na MS dorostu v Ostravě (požární sport), reprezentant ČR.

Tomáš Pleva (1999), Karate klub Lichnice – mistr světa kat. Ipon Shobu junior a kat. kumite WKF (MS Bydhošť, Polsko) a vicemistr ČR WKF kumite junioři v Praze.

Tereza Plevová (2003), Karate klub Lichnice – mistr ČR WKF kumite – žákyně (Praha).

David Rafaj (2003), RK Skuteč – MČR – 2. na dlouhé dráze, 3. ve víceboji, 2. na Visegrad Cup, národní žebříček 2. místo na 500, 1000 a 1500 m, světový žebříček – 9. na 1500 m.

Veronika Rulíková (1997), Fit centrum Chrudim: oddíl silových sportů – 2x mistryně světa, 2x mistryně Evropy, 3. v absolutním pořadí dor. a juniorek, překonaný světový a evr. rekord v bench pressu (70,5 kg) a v mrtvém tahu (142,5 kg).

Jan Stejskal (1996), FK ERA-PACK Chrudim – kapitán mistra 1. juniorské ligy v kat.U-19, reprezentant ČR ve fotbale do 19 let.

Veronika Šindelářová (2002), Mažoretková a twirlingová skupina – MČR twirling-solo 2x 3.místo a duo – 1.místo, mistr Čech (solo), členka vítězného kolektivu Mistryně a I. vicemistryně Evropy 2016.

Barbora Tichá (1999), Atletika Chrudim – MČR dorostu 1. v hodu diskem, 2. ve vrhu koulí + 3. vrh koulí v hale. MČR žen – 3. v hodu diskem, účast na ME do 17 let, osobní rekord 46,07m, reprezentantka ČR.

Petr Urbanec (1998), Karate klub Lichnice – vicemistr ČR WKF kumite U21 (Praha), 3.místo na Budapešť Open.

Dominik Zdržálek (1996), FK ERA-PACK Chrudim – Mistr ČR ve futsale v kat. dospělých i kat. U-19 (1.juniorské ligy), reprezentant ČR v kat. U-21 a vyhlášen nejlepším hráčem Final four.

Jednotlivci dospělí

Ugo Dobiáš (1989), HC Chrudim – rychlý útočník s výbornou kombinační hrou, člen družstva Krajské ligy mužů.

Lukáš Kopecký (1991), MFK Chrudim – nejlepší střelec družstva mužů po podzimní části ČFL.

Roman Mareš (1975), FK ERA-PACK Chrudim – Mistr ČR ve futsale, vítěz poháru FAČR.

Kateřina Matrasová (1983), oddíl orientačního běhu SK Chrast – 1. MČR Horský OB (závod dvojic), 2. Hyundai Skymaraton, 3. Ještěd Skyrace a běh na lyžích 2. Krkonošská 50 (hlídka), 3. Jilemnická 50, 2x 10. v zahraničí.

MAX Weber Prates Goncalves (1983), FK ERA-PACK Chrudim – Mistr ČR ve futsale, vítěz poháru FAČR.

Lukáš Mrázek (1991), MFK Chrudim – nejvíce vychytaných nul v ČFL (17), odchytal všechna mistr. utkání v sezoně, 5.místo v ČFL 2015/16.

Václav Novák (1989), HC Chrudim – opora a nejlepší střelec mužstva v Krajské lize mužů.

Lukáš Rešetár (1984), FK ERA-PACK Chrudim – kapitán mistra ČR ve futsale, vítěz poháru FAČR, kapitán reprezentace ČR.

Petr Rybička (1996), MFK Chrudim – nejlepší střelec ČFL 2015/16.

Tomáš Řičica (1990), RLC Chrudim Rabbitohs – reprezentant ČR (nejlepší hráč soutěže na předávání cen české asociace Rugby League), nejproduktivnější hráč chrudimského týmu (56 bodů).

Jana Vodičková (1995), RK Skuteč – MČR – 1. místo ve víceboji inline (kolečkové) rychlobruslení, repre SVK na ledové dráze (5x 1.místo v závodech národního žebříčku), 3. místo inline (kolečkové) Slovenský pohár (Šala).

Miloslav Zavřel a Martin Vtípil (1963 a 1973), Rallye Team Hlinsko – třída P (ČMPR) 1. Rallye Posázaví H.Brod, 2. Rallye Železné hory Chrudim, 1. Rallye Světlá n/S a vítěz Českomoravského poháru rallye za rok 2016.

Kolektiv mládeže

Atletika Chrudim – st. žákyně – Přebornice kraje, 3.v mistrovství Čech a 9. ve finále M ČR družstev.

Besta Chrudim – D3 junioři – Box of Secrets – 3. na MČR, 3. ve Světovém poháru (Praha) a 10. na IDO World Ballet, vítěz regionálního kola a 3. na Zemském kole Čechy (Jazz Dance, formace, junioři).

FbC Skuteč – dorost – Vítěz 2. ligy dorostu Pardubického kraje, zisk nejvyššího počtu bodů v Pardubicko-Hradeckém regionu, nejúspěšnější florbalový tým z okresu Chrudim.

FK ERA-PACK Chrudim U17 – 3. místo ve skupině Východ (1. juniorská liga ve futsale – kat. U17).

FK ERA-PACK Chrudim U19 – Mistr 1. juniorské ligy ve futsale v kat. U19.

HC Chrudim – junioři – 3. místo v Juniorské lize 2015/16.

HC Chrudim – st. dorost – účastník Ligy st. dorostu.

HC Skuteč – dorost – finalista (2.místo) Krajské ligy dorostu 2015/16.

Mažoretková a twirlingová skupina Ronov n/D – rondo1 – 1. ME Exhibition a 2. ME Parade Corp, 1. MČR mažoretkových skupin a Exhibition, vítěz ceny Nejlepší podiová formace (Czech Open).

MFK Chrudim U19 – 1. místo ČLD (2.nejvyšší soutěž) a účastník baráže o postup do 1. ligy dorostu.

TJ Sokol Chrudim – žákyně – vítězky přeboru PK s postupem na MČR ve sportovní gymnastice.

Kolektiv dospělých

Besta Chrudim – D4 – Swing with me – 2. na MČR a 2. ve Svět.poháru (Praha), 7. místo – Ido World Ballet, vítěz regionálního i zemského kola Čechy (Jazz Dance, formace, dospělí).

FK ERA-PACK Chrudim – mistr ČR, vítěz poháru FAČR, 8.místo ve rankingu UEFA.

MFK Chrudim – ČFL ročník 2015/16 5. místo a po podzimu 2016 6. místo.

RLC Rabbitohs Chrudim – 3. místo v nejvyšší české soutěži po zakl. části (8 výher, 4 porážky, plusové skore 228 bodů), v play-off semifinále a konečné 3. místo.

SDH Zbožnov – muži– mistr ČR družstev v požárním sportu.

TC Chrudim – 2. místo Východočeská divize 2016 (družstvo složené z vlastních odchovanců).

TJ Sokol BK Chrudim – 5. místo ve 2. lize 2015/16, v průběžné podzimní tabulce 2016 – 1. místo.

Tereza Janoušková (1987), Mažoretková a twirlingová skupina Ronov n/D – ME 2x 1.místo choreografie – klasika skupina Exhibition a duo děti rekvizity, choreografie skupiny Rondo 1 (1. a 2. místo MČR).

Trenéři

Petr Kosina (1960), Karate klub Lichnice – svěřenci 3x mistr světa, 3x vicemistr světa, 9 medailí z MČR (mistr ČR, 3x vicemistr a 5 bronzových medailí).

Milan Lédl (1941), TJ Sokol Chrudim házená – úspěšný trenér mládeže.

Simona Linková, TJ Sokol Chrudim – šéftrenérka mládeže sportovní gymnastiky.

Klára Nováková (1991), Besta Chrudim – Wienna Dance Open – 2x 1., 3x 2. a 1x 3.místo, MČR – 2x 2. a 3x 3.místo, Svět. pohár Praha – 1x 2. a 2x 3.místo, Ido World Ballet – 7. a 10. místo.

Zdeněk Sokol (1974), SORU Gym Chrudim – MS Orlando (USA) 3x zlato a 2x bronz, Světový pohár Innsbruck 2x stříbro, SP Budapešt 2x zlato, MČR 6x zlato, 1x stříbro a 1x bronz – kick box.

Ota Stejskal (1964), FK ERA-PACK Chrudim – Mistr ČR v kat. U19 (vítěz 1. juniorské ligy ve futsale).

Milan Svoboda (1971), MFK Chrudim – trenér vítězného družstva st. dorostu ČLD.

Martin Tlapák (1971), MFK Chrudim – trenér st. žáků.

Roman Vodička (1974), RK Skuteč – svěřenci na MČR – 3x 1., 4x 2. a 5x 3.místo, Olympiáda dětí 2x 4. a 1x 5.místo, ve světovém žebříčku TOP25 – 3 závodníci, národním žebříčku TOP10 – 5 závodníků.

Jiří Zdražil (1984), MFK Chrudim – trenér st. žáků.

Miloslav Zdražil (1959) Oddíl karate Chrudim – trenér Radka Netolického 2. MS dorostu (kumite do 52 kg shobu ippon), 3. MČR.

Venické TJ a SK

SK Rozhovice – vítěz OP, obnovená činnost mládežnických družstev – přípravek.

SK Rváčov – vítěz fotbalové III. třídy 15/16, příkladný dlouholetý rozvoj sportovního areálu.

SK Tuněchody – 2. místo v OP, nováček I. B třídy, velká péče o rozvoj sportovního areálu v obci, dobrá práce s mládeží.

TJ Horní Bradlo – ve III. třídě po podzimu 2. místo, oproti min. ročníku velké zlepšení.

Veteráni

Karel Fiedler (1949), Atletika Chrudim – Mistr Evropy veteránů (Itálie) ve skoku o tyči v hale v kategorii M65-69 (3,30m).

Michal Kyncl (1971), Oddíl karate Hlinsko – MS Dublin – 5. kumite masters a 4. kumite team masters, ME Montichiari – 5. kumite masters (kat. 40-45).

Tomáš Meller (1974), FK ERA-PACK Chrudim – vítěz veteránské ligy ve futsale 2015/16.

Zděněk Sokol (1974), SORU Gym Chrudim – MS Orlando USA – 1. místo (kick box).

Petr Vladyka (1974), Spartak Slatiňany – opora vedoucího mužstva KP – fotbal, vítěz veteránské ligy ve futsale.

Miloslav Zdražil (1959), Oddíl karate Hlinsko – MS Dublin – 5. kumite masters a 4.kumite team masters, ME Montichiari – 5. kumite masters (kat. nad 50 let).

Krajánek

Lukáš Juliš (1994), AC Sparta Praha – odchovanec AFK Chrudim, člen základní sestavy AC Sparta, v Evropské lize postup do jarní fáze, s reprezentací U21 postup na ME.

Petr Košťál a Jaroslav Čermák (2001 a 2002), Yacht club Pardubice – lodní tř. RS Feva – ME 3.místo a MS 20.místo, MČR – 2. místo.

Tomáš Malinský (1991), FC Hradec Králové – odchovanec FC Skuteč a AFK Chrudim, opora ligového nováčka – nejlepší střelec podzimu.

Jiří Mašík (1971), HBC Autosklo-H.A.K. – trenér hokejbalového mistra ČR, vítěze Českého poháru a česko-slovenského superpoháru.

Vít Reichl (1993), Dukla Praha – hráč extraligového házenkářského mužstva, odchovanec trenéra Lédla.

Jan Syřínek (1992), Dukla Praha – hráč extraligového házenkářského mužstva, odchovanec trenéra Lédla.

Anna Tkadlecová (1996), BK Nové Město na Moravě – reprezentantka ČR, členka vítězné smíšené štafety na MS juniorů v letním biatlonu v Estonsku.

Milan Žemlička (1996), KB OEZ Letohrad – reprezentant ČR, člen bronzové štafety na biatlonovém MS juniorů v Rumunsku.

Pavel Eisman (1984) FC Karviná – odchovanec AFK Chrudim, kapitán ligového mužstva.

Síň slávy

Stanislav Akrman (1935), TC Hlinsko – dlouholetý předseda tenisového oddílu Sp. Hlinsko (od r. 1966), později TK Hlinsko (do r. 2005), bývalý předseda ork. tenisového svazu a člen výboru KTS.

Karel Kukla (1947), TJ Sokol Chrudim – bývalý hráč házené – II. ligy a divize (trenér Fr. Burkoň) v 60. až 70. letech.

Tomáš Poloprudský (1966), HC Chrudim – lední hokej – bývalý hráč Tesly Pardubice, trenér Rakouska do 12 let, člen realizačního týmu ČR pro MS 1992 až 2015, in-line hokej – trenér Rakouska 00-07.

Jaroslav Sedlák (1946), Atletika Chrudim – dlouholetý obětavý funkcionář a rozhodčí atletického oddílu.

František Tichý (1971), FK ERA-PACK Chrudim – President futsalového klubu od jeho založení, za 25 let existence získal klub 25 různých mistrovských trofejí, z toho 12x vítěz 1. futsalové ligy dospělých.

Fair Play

FK ERA-PACK Chrudim – vítěz Fair-play Chance futsal ligy 2015/16.

Ondřej Hauf (1985), MFK Chrudim – v utkání KP (derby s Hlinskem) změnil v 89.min výrok rozhodčího v neprospěch svého mužstva, přiznal teč, soupeř zahrával rohový kop, z kterého snížil na 1:2 a zdramatizoval závěr utkání.