Jak hlasovat?Hlasování o Sportovní hvězdu Chrudimského deníku probíhá prostřednictvím originálního kuponu, který bude vycházet v Chrudimském deníku až do 16. ledna. Stačí ho vystřihnout, vybrat z nominovaných sportovců jedno jméno a vyplněný kupon poté doručit poštou nebo osobně do naší redakce na adrese Chrudimský deník, Soukenická 154, Chrudim 537 01. Čas máte do pátku 16. ledna do 16 hodin.

Anketu Nejúspěšnější sportovci Chrudimska pořádají i letos marketingová organizace ČOK-CZ, Sportovní unie Chrudimska a Chrudimský deník, spolu se všemi třinácti městy okresu Chrudim. Nominované sportovce vyhodnotí odborná komise složená z osobností pořádajících měst a organizátorů.

Galavečer je za dveřmi

Výsledky ankety budou slavnostně vyhlášeny ve středu 22. ledna od 18 hodin v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi. Jeho součástí bude kulturní program, o kterém vás budeme včas informovat. Vstupné bude zdarma.

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ

David ANTOŠ (AŠSK Chrudim) MČR 9. místo 100 m znak, 1. a tři 2. místa na KP v plavání

Adam BUREŠ (FK ERA-PACK Chrudim) 2. místo v 1. juniorské futsalové lize v kategorii U-16

Radek CINK (FK ERA-PACK Chrudim) 2. místo v 1. juniorské futsalové lize v kategorii U-16

Filip DOSTÁL (FK Nasavrky) v OP staršího dorostu ve fotbale vstřelil v sezoně 2012/13 19 branek; po polovině letošní soutěžního ročníku suverénně nejlepší střelec OP staršího dorostu s 26 brankami.

David HOLÝ (Atletika Chrudim) 2. na Olympiádě DM v Uherském Hradišti skok vysoký 1,85 m; 5. na MČR skok o tyči 3,45 m a 6. na MČR skok vysoký 1,75 m

Barbora KRATOCHVÍLOVÁ (KK Lichnice) 1. místo na otevřeném Mistrovství Moravy a Slezska, 2. místo na otevř. mezinár. Mistrovství ČR ve W.S.K.U. v kat. ml. žákyně 7-9 let nad 30 kg

Marta LEBDUŠKOVÁ (TSKC Chrast) MTV dance: vícemistr ČR, semifinále ME v Německu

Zuzana MALINSKÁ (TJ Sokol Chrudim) 3. místo na mistrovství České republiky jednotlivkyň ve sportovní gymnastice

Linda MORÁVKOVÁ (TSKC Chrast) MTV dance: vícemistr ČR; mistr Slovenska; semifinále Mnichov

Tereza MOŠNEROVÁ (TSKC Chrast) MTV dance: mistr ČR; vícemistr Slovenska; 10. místo Mnichov

Ondřej PAVLAS (Atletika Chrudim) 2. na Olympiádě DM v Uherském Hradišti hod míčkem 68,34m a 3. na MČR ml. žáků v pětiboji 2479 b.

Filip PECINA (HbC Jokerit Chrudim, na hostování v Pardubicích) mistr extraligy staršího dorostu v hokejbale, nyní již hráč extraligového A týmu a člen reprezentace U20

František POTUŽÁK (SK Soru gym Chrudim) MS WKU 2. místo; MS WKA 2. místo; MČR 1. a 3. místo a absolutní vítěz SAP ligy (lightkontakt) v kick-boxu

David RAFAJ (RK Skuteč) 1. místo MČR speedskating dlouhé tratě Žďár n. S.; 1. místo MČR speedskating krátké tratě Žďár n. S.; 1. místo Otrokovický pohár 2013 (kolečkové bruslení)

Veronika RULÍKOVÁ (SK Sp. Slatińany) 3. na atletickém halovém KP ve vrh koulí 10,24 m a 14. MČR kladivo 38,77 m

Vojtěch ŘÍHA (ŠO Hlinsko, o.s.) 1. místo Mistrovství Čech a postup na MČR 2014

Jan STEJSKAL (FK ERA-PACK Chrudim) 2. místo v 1. juniorské futsalové lize v kategorii U-16

Veronika ŠINDELÁŘOVÁ (Rondo Ronov n. D.) Mistr Evropy v kat. duo; vícemistr ČR v kate. duo; mistr ČR v kategorii sólo a 2. vícemistr Čech sólo

Pavel URBANEC (KK Lichnice) 1. místo na otevřeném Mistrovství Moravy a Slezska v kat. ml. žáci 7-9 let do 32 kg

Petr URBANEC (KK Lichnice) 1. místo na otevřeném mezinárodním Mistrovství ČR ve W.S.K.U.; 3. místo na otevřeném Mistrovství Moravy a Slezska v kat. dorost nad 70 kg

Lucie VAVRUŠKOVÁ (KK Lichnice) 1. místo na otevřeném mezinárodním Mistrovství ČR ve W.S.K.U., dvě 3. místa na otevřeném Mistrovství Moravy a Slezska v kat. ml. žákyně nad 30kg a KATA

Vlastimil VLČEK (FK ERA-PACK Chrudim) 2. místo v 1. juniorské futsalové lize v kategorii U-16

Jana VODIČKOVÁ (RK Skuteč) 2. místo MČR inline bruslení Otrokovice; 1. místo Otrokovický pohár 2013; účastnice Juniorského světového poháru v rychlobruslení (kolečkové bruslení)

Dominik ZDRŽÁLEK (FK ERA-PACK Chrudim) 2. místo v 1. juniorské futsalové lize v kategorii U-16

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

„CACAU" Ricardo Camara Sobral (FK ERA-PACK Chrudim) Mistr ČR ve futsale a vítěz Poháru FAČR

Karel FIEDLER (Atletika Chrudim) 2. místo na halovém ME veteránů ve skoku o tyči (3,50 m) a nový rekord ČR veteránů kat. M60 v halovém sedmiboji (3961 b.)

Radim HOLUB (MFK Chrudim) nejlepší střelec ČFL v pozdimní části soutěže, (16 branek); bývalý hráč AC Sparta Praha a FK Mladá Boleslav

Tomáš LINHART (MFK Chrudim) dlouholetý kapitán týmu a sport. manažer klubu

Roman MAREŠ (FK ERA-PACK Chrudim) Mistr ČR ve futsale a vítěz Poháru FAČR Michal MAREŠ (FK ERA-PACK Chrudim) Mistr ČR ve futsale a vítěz Poháru FAČR

Tomáš MELLER (FK ERA-PACK Chrudim) Mistr ČR ve futsale a vítěz Poháru FAČRLukáš MRÁZEK (MFK Chrudim) brankář, opora mužstva v ČFL

MAX Weber Prates Goncalves Ribeiro (FK ERA-PACK Chrudim) Mistr ČR ve futsale a vítěz Poháru FAČR

Tereza REJLOVÁ (Rondo Ronov n. D.) Mistr ČR rytmické taneční sólo; vícemistr ČR povinné duo a nominace na ME Nizozemí

Lukáš REŠETÁR (FK ERA-PACK Chrudim) Mistr ČR ve futsale a vítěz Poháru FAČR.

KOLEKTIVY MLÁDEŽ

DISCOSTARS TSKC Chrast Mistr světa v kat. malé skupiny, styl Urban pop dance a mistr ČR MTV dance

FC NASAVRKY, dorost 5. místo v OP staršího dorostu 2012/13 ve fotbale; po polovině letošního soutěžního ročníku 1. místo v OP staršího dorostu.

Mažoretky EXHIBITIONCORP Rondo Ronov n. D Mistr ČR a 1. vícemistr ME v Norsku

HC CHRUDIM, starší dorost nováček v 1. hokejové lize, konečné 7. místo; nyní po polovině soutěže 5. místo

JEŽCI H. MĚSTEC, minipřípravka (SK H. Městec) vícemistr ČR v hokejbale minipřípravek

BC DARREN CHRUDIM, junioři U19 oblastní přeborník v basketbale (20 zápasů, 16 vít. a 4 porážky)

BC DARREN CHRUDIM, kadeti U17 2. místo v obl. přeboru v basketbalu (16 zápasů 14 vít 4 porážky)

MFK CHRUDIM U 17 v soutěžním ročníku 2012/2013 6. místo v České lize dorostu U 17 ,sk. B; v ročníku 2013/2014 postup do semifinálových skupin Memoriálu Vlastimila Marečka; po podzimní části 1. místo v České lize dorostu U 17, sk. B

MFK CHRUDIM U 19 baráž o extraligu dorostu 2012/2013 (4. místo v soutěži), v soutěžním ročníku 2013/2014 po podzimní části 5. místo

ŠSK BOHEMIA CHRUDIM, starší dorost 3.místo na Poháru Josefa Masopusta

ŠSK ZŠ U STADIONU CHRUDIM, starší žáci 3. místo na republikovém finále v přespolním běhu

ATLETIKA CHRUDIM, starší žákyně 1. místo v KP a 4. místo v semi MČR družstev

T. DARUOVÁ + V. ŠINDELÁŘOVÁ (Rondo Ronov n/D) 1. místo na ME v Norsku duo klasická mažoretka s rekvizitou; 1.vícemistr ČR a Mistr Čech

FK ERA-PACK CHRUDIM U 16 2. místo v 1. juniorské futsalové lize v kategorii U-16

FK ERA-PACK CHRUDIM U 18 účastník 1. juniorské futsalové ligy v kategorii U-18

KOLEKTIVY DOSPĚLÍ

FK ERA-PACK CHRUDIM Mistr ČR ve futsale; vítěz Poháru FAČR; účastník UEFA FUTSAL CUPu a 9. místo v Rankingu UEFA

BC DARREN CHRUDIM konečné 5. místo ve 2. lize basketbalu

FC NASAVRKY vítěz okresního přeboru 2012/13; Po postupu do I. B třídy zatím po polovině odehrané soutěže na 2. místě

HBC JOKERIT CHRUDIM finálista play off Krajské ligy v hokejbalu s následným postupem do 2. Národní ligy; v ní po polovině soutěže 2. místo (pouze o skóre)

MFK CHRUDIM v soutěžním ročníku 2012/2013 ČFL 7. místo; nyní 5. místo po podzimní části soutěže 2013/2014

TRENÉR

Jaroslav BARTUŠEK (FK ERA -PACK Chrudim) Mistr ČR ve futsale a vítěz Poháru FAČR

„CACAU" Ricardo Camara Sobral (FK ERA-PACK Chrudim) Mistr ČR ve futsale a vítěz Poháru FAČR

Luboš DOSTÁLEK (FK Nasavrky) po 15 letech dokázal v uplynulé sezóně vrátit FC Nasavrky do krajské I.B třídy ve fotbale, kde je tým po podzimní části na průběžném druhém místě

Michaela CHVOJKOVÁ (TSKC Chrast) Mistr světa v kat. malé skupiny styl Urban pop dance a mistr ČR MTV dance (junioři do 15 let)

Tereza JANOUŠKOVÁ (Rondo Ronov n. D) trenérka 1. vícemistryň z ME (duo Daruová-Šindelářová)

Pavel JIROUSEK (MFK Chrudim) dlouholetý trenér A-týmu dospělých; v loňské sezóně dovedl mužstvo na 7. místo v ČFL; letos po podzimu zatím 5. místo; bývalý ligový hráč

Jiří KOZEL (SK Heřmanův Městec) vícemistr ČR přípravek v hokejbale s týmem Ježci H. Městec

Jana LONDINOVÁ (ŠO Hlinsko, o.s.) 5 let vede šachový kroužek mládeže, který dosahuje dlouhodobě dobrých výsledků; organizuje turnaje celostátního významu

Bohumil PETRŽÍLEK (AŠSK Chrudim) účast tří svěřenců na MČR 2013; 50 let trenérské činnosti

Zdeněk SOKOL (SK Soru gym Chrudim) MS WKU 2.místo, MS WKA 3x1.místo, 2x2.místo a 3.místo, MČR 1x1.místo, 2x2. místo a 4x3.místo, 2x abs.vítěz SAP ligy kickbox

Ota STEJSKAL (FK ERA-PACK Chrudim) 2. místo v 1. juniorské futsalové lize v kategorii U-16

Tomáš TRUNEČEK (TJ Sokol Chrudim) přeborník Východočeského kraje v basketbale s týmem juniorů; dlouholetý trenér dospělých a mládeže

HANDICAPOVANÍ

Leoš LACINA (TJ Léčebna Košumberk) 2. místo v 1. lize v boccie; ME 4. místo v párech; 16. místo jednotlivci a v Cheshire Championships 3. místo (páry)

Radek PROCHÁZKA (TJ Léčebna Košumberk) 1. místo v 1. lize v boccie; ME 4. místo v párech; 7. místo jednotlivci a 2. místo MMČR

R. PROCHÁZKA A L. LACINA, tým kateg. BC4 v boccie (TJ Léčebna Košumberk) 4. místo v soutěží párů BC4 na ME 2013, Guimaraes

SÍŇ SLÁVY

Jan CERAL (FK ERA-PACK Chrudim) otec futsalu na chrudimsku; z okresního přeboru dotáhl FK ERA-PACK Chrudim až na úroveň týmů jako jsou např. FC Barcelona, Sporting Lisabon a Dynamo Moskva

František KOZEL (SK Heřmanův Městec) Dlouholetý trenér mládeže v ledním hokeji, fotbale a hokejbale

Petr PLÍŠEK (FC Nasavrky) bývalý dlouholetý hráč FC Nasavrky, několikrát nejlepší střelec okresních soutěží; po skončení hráčské kariéry se zasloužil o rozvoj nasavrcké kopané i jako předseda klubu

Antonín STŘEDA (TJ Chrudim) Zakladatel lyžařského oddílu v Chrudimi (1974), stál u zrodu závodu „Štít města Chrudimě" (v Jablonci n. J již 37 ročníků), má podíl na stavbách pro sport v Chrudimi