Po jeho skončení platí první věta, kterou vyřkla opora Chrudimi. Češi jsou bronzoví!

V duelu o třetí místo v sobotu porazil Neumannův výběr Ázerbájdžán 5:3, čímž mu oplatil porážku 1:6 z úvodního zápasu v základní skupině.
Přestože medaile český tým převzal až po večerním finále, hned po příchodu do kabin začaly bujaré oslavy. Nejvíce to „schytal“ kouč Tomáš Neumann, kterého hráči polili šampaňským. Očividně mu to však nevadilo.

„Ta radost stojí za to. Před zápasem jsem klukům říkal, ať udělají všechno pro vítězství. Oni se podle toho zachovali, bojovali jak o život. Předvedli jsme maximální nasazení a především ve druhém poločase jsme byli lepší,“ řekl ČTK český trenér.

„V duelu o bronz jsme znovu dokázali, že futsal umíme hrát, a to velmi dobře. Přijeli jsme jako tým bez hvězd a o to víc jsme překvapili,“ konstatoval Neumann. Jedinou předchozí medaili (stejného kovu) z roku 2003 si pamatuje z dnešního mužstva jen dvojice Dlouhý – Blažej. Tehdy však národnímu týmu stačil postup do semifinále. O třetí místo se totiž nehrálo.

Maďarský bronz, z něhož se raduje i pětice Východočechů (Gerčák, Meller, Rešetár, Kopecký, Kroulík), se dá považovat za největší úspěch v historii českého futsalu.

Prorazit v konkurenci špičkových světových týmů jako jsou Španělsko, Itálie, Rusko či Portugalsko. To tedy klobouk dolů.