Máte za sebou první trénink v novém klubu. Jaké jsou vaše první dojmy?

Jsem velmi šťastný, že jsem tu. Přicházím se značnými ambicemi a s chutí dokázat velké věci. Dorazil jsem těsně před úvodním tréninkem a užil jsem si jej.

Váš příchod byl na popud trenéra Daniela. Znal jste se s ním už před působením v Chrudimi?

Nikdy jsem pod trenérem Danielem jako hráč nepůsobil. Ale jeho jako hráče znám už od malička. Měl jsem to štěstí, že jsem ho mohl několikrát vidět na palubovce. Věřím tomu, že bude stejně tak dobrý trenér, jako byl hráč. První trénink se mi líbil. Důležité je pro mě hlavně se vším a se všemi se tu seznámit.

Co všechno již nyní víte o Era-Packu Chrudim?

Jsem v České republice poprvé, ale Era-Pack znám z videa a kluky jsem viděl hrát několikrát. Myslím si, že je zde většina futsalistů stejná jako v minulé sezóně, samozřejmě s několika novými posilami pro tento rok. Je třeba si na všechno zvyknout. Taky chci více poznat město Chrudim, kluci mi o něm vyprávěli samé dobré věci.

Minulou sezónu jste strávil v maďarském Györu. Jak na toto působiště vzpomínáte?

Z Györu jsem neodešel ze své vlastní vůle. Byly tam nějaké problémy a nakonec se obě strany dohodly na ukončení smlouvy. Líbilo se mi tam. Myslím si, že tamní úroveň ligy může být podobná s tou českou. Věřím ale, že tady působí více zkušenějších a kvalitnějších hráčů.

Co vlastně víte o české lize, jak je vnímána ve Španělsku?

Vím, že česká liga je úplně odlišná od té španělské. Je třeba říci, že španělská liga je asi nejlepší ze všech. Nicméně ve Španělsku je teď krize, a také proto spousta hráčů odtud odchází do zahraničí.

Petr Dejnožka