O týden později se k týmu připojila nová posila. Společně s Jakubem Žďánským totiž vytvoří brankářské duo brazilský gólman Carlos Espindola, který se pokusí dotáhnout Chrudim k dalšímu titulu.

Na prvním tréninku ERA-PACKu 1. srpna se v chrudimské sportovní hale objevil pouze brankář Jakub Žďánský, jeho loňský kolega Ton se již na východě Čech neukáže, alespoň ne v nejbližší sezóně.

Novou brankářskou posilou Chrudimi se však stává teprve třiadvacetiletý brankář Carlos Espindola. „Nového brankáře si vybral sám trenér, jeho návrh jsem podpořil, protože dokonale zapadl do naší koncepce omlazení týmu," okomentoval příchod mladého brankáře předseda František Tichý pro klubový web. „Přivádíme kvalitního brankáře, generální sekretář Tomáš Hamsa v tuto chvíli dolaďuje podmínky transferu," dodal.

Právě brazilský mladík Carlos Espindola stihl za svoji poměrně krátkou kariéru řadu úspěchů, ty největší se ale dostavily v posledních dvou ročnících. Nejprve získal titul vicemistra v brazilské nejvyšší soutěži v dresu ADC Intelli Orlândia, z pozice jedničky následně dokázal dotáhnout k titulu v prestižní italské lize tým Asti.
Jak již bylo řečeno, brazilský brankář s italským pasem přichází do Chrudimi na tip trenéra Condeho.

Jak přesně nový kouč Felipe Conde nejčerstvější posilu popsal? „Carlos pracuje jako španělští brankáři. Je velký, má dobrý výběr místa, a proto moc neskáče. Jedná se o brazilský futsalový talent, kterému ale neschází zkušenosti. Věřím, že nám v letošní sezóně velmi pomůže," komentoval příchod Carlose Espindoly trenér ERA-PACKu Chrudim. (dej, vkn)