Jana Vítová: „V domácí premiéře nás čeká Dobruška, se kterou se nevyhrává. Přesto se stává, že po zimní či jarní pauze dochází k dosti překvapivým výsledkům."

Po jarní sezoně družstvo místního HK mělo měsíc volno, aby zahájilo přípravu v cyklech úterý a pátek. Účast byla stejně jako v minulých letních přestávkách narušena dovolenými, takže tyto problémy se projevují každoročně. Realizační tým zůstává stejný. Vedoucí Ilona Bonaventurová, trenérka Jana Horáčková a její asistentka Eva Kadaníková. Horší to však je u kádru tohoto družstva.

„Rozsypala se nám obrana," svěřuje se nám předsedkyně Jana Vítová, jež celou situaci doplňuje slovy: „Lucku Černou čekají mateřské povinnosti. Definitivně skončila Petra Poulová, která bydlí a pracuje v Pardubicích. Už na jaře se jmenovaná vyjádřila, že časově nestíhá a bude končit. Tudíž na obraně zbyla 19letá Irena Slavíčková." Takže se realizační tým musí poohlédnout do „B" družstva po Daně Kejzlarové a Kateřině Havlové. Bohužel oběma jmenovaným schází ligové zkušenosti. Naštěstí se vedení obrátilo na zkušenou Ivu Volfovou, která v jarní části laborovala se zraněným kotníkem, takže ona by měla pomoci vyztužit zadní řady. A další nemilá skutečnost. Vzhledem ke zdravotním problémům skončila brankářka Renata Zubová. „Jedině útočná síla je stejná," dodává Jana Vítová. Z okolí se těžko někdo shání, když z nejbližších Opatovic by to nebyly posily – hráčky s takovou kvalitou si v Hlinsku také vychovají.

Novým účastníkem I. ligy je družstvo TJ Příchovice, které v kvalifikaci obsadilo druhé místo a nahradilo sestoupivší Prahu 4. Modřany se vrací zpět do společenství prvoligových, když kvalifikaci vyhrálo i bez reprezentační brankářky Marie Duškové. Ke dvojici Západočešek (Tymákov – Přeštíce) přibyly TJ Přeštice. Nelze se divit, že právě tento kraj má široké zastoupení, silnou základnu. Vždyť národní házená se tam hraje snad v každé obci.

Jak je to vlastně s tím nouzovým řešením letošního ročníku? „Starý výkonný výbor odstoupil, když připravil propozice, které ze 75% oddílům nevyhovovaly. Celé se to zvrtlo. Valná hromada proto zvolila nový výbor a došlo k dohodě, že ročník 2013/2014 se odehraje v základní části. Od příštího ročníku si zástupci oddílů na valné hromadě rozhodnou o nadstavbové části," vysvětluje předsedkyně HK Hlinsko, která se vyjadřuje k losu svého týmu: „Jde o standardní los, nevidím v něm nic dobrého ani špatného. Hlavně, že na jaře budeme končit doma závěrečnými dvěma zápasy. A co se týče cíle? Vzhledem k rozpadu obrany si vysoké cíle neklademe, ale rády bychom se umístily v první polovině tabulky."

V neděli 25. srpna začíná nový ročník zápasem HK Hlinsko – Sokol Dobruška od 13 hodin: „Dobruška je Dobruška. S ní se nevyhrává. Přesto první zápasy po zimě či létě jsou občas i překvapivá. Záleží na přípravě a zabudování nových hráček. To samé i my s rozpadlou obranou budeme pro soupeře s velkou neznámou, protože o tom nikdo neví a takovéto zprávy do světa netroubíme," přidává prognózu Jana Vítová. Dalšími dvojicemi v premiérovém kole jsou: Studénka – Krčín, Modřany – Rokytnice, Tymákov – Žatec, Příchovice – Chomutov. Zápas Přeštice – Blovice byl odložen na 31. srpna.

LOS HK HLINSKO
NE 25. 8. Hlinsko – Dobruška (13), NE 1. 9. Rokytnice – Hlinsko, SO 7. 9. Hlinsko – Chomutov, NE 8. 9. Hlinsko – Žatec (13), NE 22. 9. Studénka – Hlinsko, NE 29. 9. Hlinsko – Modřany (13), SO 5. 10. Přeštice – Hlinsko, NE 6. 10. Příchovice – Hlinsko, NE 20. 10. Hlinsko – Krčín (13), SO 26. 10. Blovice – Hlinsko, NE 27. 10. Tymákov – Hlinsko.

JAROMÍR DOLEŽAL