Ten, jak je dostatečně známo, přesídlil do kazašského Kairatu Almaty, se kterým dokázal na jaře vyhrát největší klubovou evropskou soutěž UEFA Futsal Cup.

Prezident klubu František Tichý tak od skončení oslav po získání devátého titulu neřeší vůbec jednoduchou otázku. Kdo Cacaua v nové sezoně nahradí? „Již po odchodu Cacaua na tříměsíční „zkoušku" do Kairatu nás začali kontaktovat trenéři z různých koutů světa. Docela nás překvapilo, a zároveň potěšilo, že má chrudimský futsal ve světě takové jméno," říká Tichý.

Do začátku přípravy zbývá již několik málo dnů. Má management již nějakého „horkého" favorita? „Nebyla to vůbec lehká práce. Se sportovním ředitelem Petrem Horákem jsme vybrali ze zástupu hodně i méně známých jmen čtyři kandidáty. S výběrem nám pomáhal nejen Cacau, jehož poradní hlas byl pro nás velmi důležitý, ale i bratři Marešové a Dentinho. Poté jsme prostřednictvím Tomáše Hamsy, který výborně mluví několika světovými jazyky, začali analyzovat a „ladit" podmínky trenérů a možnosti našeho klubu," popisuje prezident klubu způsob, jakým vybírali nového kouče.

Na jaké jméno se tedy můžeme těšit? „S konkrétním kandidátem komunikujeme od minulého pátku. V první fázi nám připravil individuální plán Roman Mareš, který začnou hráči od 22. července dodržovat. Prvního srpna se všichni sejdeme v sídle klubu, kde se hráči a realizační tým seznámí s novým trenérem, dozví se důležité informace k nové sezóně 2013/2014 a plán tréninků na měsíc srpen. Jméno trenéra odtajníme těsně před jeho příletem na konci července. Po jeho příjezdu do Chrudimi plánujeme tiskovou konferenci, na které ho představíme české futsalové veřejnosti," informuje Tichý.

„Čeká nás další ročník UEFA Futsal Cupu, a proto věřím, že tento nelehký, ale velmi důležitý krok v historii našeho klubu bude novým impulsem do další práce jak pro naše hráče, realizační tým i management týmu. Doufám, že tímto zajímavým krokem oslovíme nové partnery ke spolupráci s naším klubem," uvažuje prezident FK Era-Pack Chrudim František Tichý.

Z klubového webu