2. Národní liga

Jokerit Chrudim – Heřm. Městec 5:4 po prodl. (0:2, 2:1, 2:1 – 1:0)

Branky: R. Staněk, D. Staněk, Nevečeřal, Čejgl, Musil – R. Böhm 2, Míšek, Drbohlav.

První zápas vyhráli Ježci 5:1, a tak mohli v sobotu sérii ukončit. Dlouho to na to také vypadalo. Utkání začali aktivněji a po první třetině vedli o dvě branky. Když se v úvodu druhé části podařilo R. Staňkovi snížit, zareagovali třetím gólem. Chrudimští ale nechtěli padnout, bojovali a podařilo se jim vyrovnat na 3:3, jenže Heřmanův Městec chvíli nato udeřil počtvrté. Ukončení série však odmítl Čejgl, který dvě minuty před koncem zužitkoval v oslabení vyhranou buly Kišše a pod padajícím P. Mencem srovnal na 4:4. Zápas tak dospěl do prodloužení, které ukončil přesnou střelou Musil a nasměroval sérii k třetímu, rozhodujícímu klání.

Heřm. Městec – Jokerit Chrudim 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: Kopriva – Turčáni, Trojek, Čejgl.

Mač „o všechno" nabídl v úvodu opatrný a nervózní hokejbal. První třetina byla plná vyloučení, přesto ale po ní svítily na ukazateli stavu dvě nuly. Do vedení šli domácí Ježci hned v úvodu druhé části, kdy se v oslabení přesně trefil Kopriva. Jokerit se však nadechl k velkému náporu a za pět minut Turčáni po šikovné přihrávce Poskočila střelou švihem srovnal. Navíc za další dvě minuty již vedl, krásnou individuální akci zakončenou bekhendem předvedl Trojek (1:2). V poslední části si „žolíci" náskok hlídali a domácí takřka k ničemu nepustili. Postupovou tečku pak obstaral do prázdné klece Čejgl, čímž odstartoval postupovou euforii Chrudimských. Dlužno dodat, že vyrovnanější sérii 2. Národní liga asi již dlouho nepamatuje.

Sestavy – Ježci Heřmanův Městec: P. Menc – Míšek, Myška, L. Menc, J. Böhm, Honek, Flídr – R. Böhm, Novák, Drbohlav – Běloušek, Doležal, Kopriva – Kratochvíl, Macenauer, Kozel – P. Pilař. Jokerit Chrudim: P. Novelinka – R. Staněk, S. Šídlo, Poskočil, Trojek, Pecina, Hejtmánek – Musil, L. Novelinka, Bureš – Kišš, Turčáni, Čejgl – Seidler, D. Staněk, Š. Šídlo (v prvním utkání ještě Nevečeřal a Zdražil).

Konečný stav série 2:1 pro Chrudim.

Finále hrané na dvě vítězství startuje už tento víkend a na Jokerit čeká vítěz základní části Chlumec nad Cidlinou. První zápas se odehraje v sobotu 30. května na hřišti soupeře, druhý pak hned v neděli 31.5. od 14:00 hodin v Chrudimi. Případný třetí rozhodující mač by se uskutečnil v sobotu 6. června v Chlumci.

Krajská liga

Jaroměř – Jokerit Chrudim B 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branka hostů: Frk.

Jokerit vedl na zápasy 1:0 (doma výhra 3:1) a sérii mohl ukončit. První třetina byla celkem vyrovnaná a v 8. minutě se hosté dokonce ujali vedení po střele Frka. Za dvě minuty ale Jaroměř z dorážky vyrovnala. Od druhé třetiny byli domácí lepším týmem a jen díky několika skvělým zákrokům gólmana Amenta se skóre neměnilo. Rozhodující branku vstřelila Jaroměř ve 34. minutě z kruhů. Čtyři minuty před koncem přidala třetí úspěch a vítězství pečetila při power play.

Jokerit Chrudim B – Jaroměř 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

Branky: Kišš 3, Řehák 2, Krupka, Papoušek, Čermák.

Domácí rezervu posílili do rozhodujícího souboje dva hráči A týmu Kišš a Bureš a na výkonu to bylo znát. Mužstvo hrálo aktivně, soupeře napadalo, a tak se děj odehrával většinou v útočném pásmu. Jaroměř sice v úvodu trochu „zlobila", postupem času už ale na asfaltu kralovali hráči Jokeritu. Zaslouženě si tak zopakovali loňský postup do finále.

Sestava Jokeritu Chrudim B: Ament – Krupka, Bobek, Pirkl, Žáček, Vala, Švarc – Dyntar, Hořeňovský, Čermák – Kišš, Řehák, Frk – Bureš, Solnický, Seidler – Papoušek.

Konečný stav série: 2:1 pro Chrudim.

Finále startuje v sobotu 30. května, kdy Chrudimští přivítají od 14:30 hodin na svém hřišti rezervu Jestřábů Přelouč. Druhý zápas je na programu o den později v Přelouči, a pokud by o vítězi nebylo rozhodnuto, třetí rozhodující duel by se uskutečnil v sobotu 6. června od 14:30 hodin v Chrudimi.

RADEK PECINA