Dobruška – Piráti Chrudim 4:5 (2:0, 1:4, 1:1)

Branky vítězů: Kučera 2, Svratecký, Kofroň, Šindelář.

Piráti nastoupili v pozměněné sestavě, když se v obou zápasech museli obejít bez svého gólmana Adama Pacindy a v prvním ještě bez svého dalšího brankáře Brandona Bulise – premiéru si tak odbyl mladý Švarc. Lehké změny měli Piráti také v útoku, kde jim chyběl stabilní centr Petr Jonáš, kterého nahradila nová posila v podobě Radka Šindeláře.

Vstup do utkání se Pirátům nepovedl a první třetinu prohráli 2:0. Přestávku využili Chrudimští k důrazné taktické poradě, která padla na úrodnou půdu. Čtyřmi brankami dokonale otočili výsledek, když zejména ten za stavu 3:3 pouhé čtyři vteřiny před druhou přestávkou potěšil. Poslední část se nesla ve znamení nervozity a oba týmy se střídaly v aktivitě. Po pěti minutách se podařilo Dobrušce vyrovnat, navíc chvíli nato neproměnili hosté dlouhou přesilovku pět na tři. Pirátská snaha o vítězství ale byla enormní, a své ovoce přinesla minutu a půl před koncem, kdy udeřil ofenzivně laděný tandem Kofroň –  Kučera.

Náchod B – Piráti Chrudim 8:10 (4:4, 1:2, 3:4)

Branky vítězů: Randa 3, Kučera 3, Šindelář 2, Kofroň, Svratecký.

První třetina druhého střetnutí byla hodně útočná a tak v ní také padlo osm branek. Chrudimští již vedli 1:4, domácí rezervě se ale podařilo ještě do přestávky stav srovnat. Druhá část již byla disciplinovanější a na jejím konci se z vedení 6:5 radovali hosté. Ve třetím dějství gólová přetahovaná pokračovala, o zisku bodů ale rozhodly dvě branky Kučery z nahrávek Kofroně (8:9). Náchod ještě zkusil odvolat gólmana, když power play umocnila ještě jeho přesilovka, vyrovnání se však nedočkal. Naopak do opuštěné klece přidal desátý úspěch Randa.

Sestava Pirátů Chrudim: Švarc, Bulis – Bořetický, Svratecký, Holan, Veselík – Kučera, Randa, Kofroň – Pešava, Šindelář, Pavuk – Horák, Rosypal, Buhr.

Spartak Vrchlabí – Skuteč 5:5 (1:0, 1:0, 3:5)

Branky: Rejmont 2, Hayek 2, Pršala – Havlíček 2, Kadavý 2, Kremina.

V prvním vzájemném klání letošní sezony dostala Skuteč od Vrchlabí příděl třinácti branek, od čehož se také odvíjela jejich defenzivní taktika. Během prvních dvou třetin se dařilo taktické pokyny plnit a rozdíl byl pouze dvougólový. Jenže nástup do poslední části vedoucímu celku soutěže vyšel na jedničku a za stavu 4:0 se zdálo být rozhodnuto. Hráči z města obuvi však nesložili zbraně, dvě branky Havlíčka a jedna Kreminy je vrátily do hry, a i když Vrchlabí ještě jednou odskočilo na rozdíl dvou branek, výhry se nedočkalo. Osud zápasu vzal totiž do svých rukou sváteční střelec Jakub Kadavý, který nejdříve snížil na 5:4 a poté po milimetrové přihrávce od Šikla při hře bez brankáře dokonce vyrovnal.

FBC Dobruška – FbC Skuteč 5:8 (2:2, 2:3, 1:3)

Branky: Čtvrtečka 2, Cvejn, Švorc, Flegl – Šikl 2, Havlíček 2, Kuta 2, Štorek 2.

Po vyrovnané první části (2:2) začali Skutečští tu druhou aktivně a brzy získali po brankách Kuty a Štorka dvougólové vedení. Jenže i Dobruška se snažila, a tak byl brzy opět stav srovnán na 4:4. Pak utkání pokračovalo bitvou o každý centimetr pole. Otěže utkání však převzali Skutečští, kteří díky Kutovi a Štorkovi zase odskočili. Domácí měli možnost ke srovnání v podobě dvou trestných střílení, ale na brankáři Najmanovi si vylámali zuby jak Černý, tak Jirák. Uklidnění na hole hostů pak přinesli v posledních pěti minutách hry branky kanonýrů Šikla a Havlíčka. Snížení v předposlední minutě z hole Flegla už tak přineslo pouze kosmetickou úpravu skóre.

Sestava FbC Skuteč: Najman – Krejčí, Kadavý, Hromádko, Pitr – Šikl, Havlíček, Kremina, Tesař, Kuta, Štorek.

11. Jičín         14      4      0       10         53:78       12

Další dvoukolo je na programu až začátkem března. V sobotu 7. 3. se ve sportovní hale ve Skutči utká domácí celek s Poličkou a Hradcem Králové B, o den později (neděle 8. 3.) čeká na Chrudimské v Pardubicích souboj o druhé místo s PPAS Pardubicemi G a pak se Všestary.