V nejvyšší soutěži, kam chrudimský tým postoupil v roce 2002, mají Východočeši ojedinělou medailovou bilanci. Jako nováček získali hned při svém premiérovém účinkování bronz a ten si zopakovali i v roce 2006, jinak dosáhli vždy na zlatou medaili.

„Nejen prezident klubu František Tichý by si přál pátý titul. Pokud tenhle mančaft vydrží pohromadě, má na to, aby se mu to podařilo,“ usmíval se po rozhodující finálové bitvě trenér Ota Stejskal, který stál u všech předchozích úspěchů týmu. „Před svými hráči smekám, stejně jako před realizačním týmem a managementem. Všem musím poděkovat za průběh celé sezony,“ zdůraznil kouč.

V letošním ročníku se Era–Pack výrazně prosadil i na mezinárodní scéně a jen jediný gól mu chyběl k postupu mezi čtyři nejlepší kluby Evropy při rozhodujícím utkání čtvrtfinálové skupiny UEFA Futsal Cupu proti Kairatu Almaty (4:5).

„V takto vyrovnaných zápasech rozhodují štěstí a okamžitá forma. Věřím tomu, že když dál půjdeme štěstí naproti, tak se na nás ještě více usměje a může vyjít i postup do závěrečné fáze v evropském poháru. Pokusíme se tým ještě asi na dvou postech posílit, a pokud nám bude přát los, tak to třeba vyjde,“ tvrdil při oslavě titulu František Tichý, prezident FK Era–Pack Chrudim.