V areálu autokempu Konopáč byl start i cíl 8. ročníku amatérského Konopáčského triatlonu. Zúčastnilo se jej osm žen a 37 mužů.

Závod byl specifický v tom, že je handicapový, to znamená, že ženy se vydaly na trať o 11 minut a 20 vteřin dříve než muži a cíl byl společný.

Účastníci triatlonu museli nejprve absolvovat 750 m plavání (voda měla teplotu 23 stupňů Celsia a byla tedy o dva stupně vyšší, než teplota vzduchu), následně triatlonisty čekala jízda na kole v délce 21 km a poslední část závodu představovala běh na 4,5 km.

Celkové prvenství vybojoval Václav Seifert z Liberce v čase 1:25:20 hodiny, před Petrem Novákem z Benátek nad Jizerou, který za ním zaostal o 35 vteřin, a Lenkou Benedovou ze Srchu u Pardubic. Ta dosáhla času 1:27:06.