Oba zástupci našeho okresu do zápasů nastupovali ve zcela rozdílných pozicích. Zatímco domácí již měli konečné sedmé místo (34 bodů) v tabulce bez možnosti postupu do vyřazovacích bojů „podepsané“ a jakýkoliv bodový zisk na tom nemohl nic změnit, favorizovaní hosté potřebovali z těchto utkání získat čtyři body, aby se bez ohledu na výsledky druhé Habešovny Kladno mohli radovat z celkového vítězství po základní části.

A to se jim po výhrách 1:4 a 0:7 i podařilo.Stali se tak se ziskem 83 bodů vítězi této skupiny! Svoji suverenitu v soutěži potvrzovali téměř po celou sezonu, v níž ze 32 střetnutí prohráli pouze čtyřikrát!

Za odměnu si tak mohou vychutnat třítýdenní „odpočinek“, když dle regulí soutěže postoupili automaticky přímo do semifinále play off. To se hraje na tři vítězné zápasy a začíná v sobotu 25. dubna. Případné finále, jež by opět zahajovali „doma“ hřišti v H. Městci, startuje v sobotu 9. května a „snová“ baráž o extraligu pak 30. 5.. Nezbývá než mladíkům Jokeritu popřát hodně zdaru.

(rp)