Právě druhého jmenovaného jsme po týdnu stráveném v plném zápřahu vyzpovídali.

Futsalisté Chrudimi se první srpnový den sešli na palubovce sportovní haly, Marek Lukas mezi nimi však chyběl. K týmu se kompletně připojil později. „První týden jsem byl ještě na dovolené, takže jsem přípravu začal o chvíli déle. I tak mi prvních sedm dní tréninků přišlo nesmírně náročných, naštěstí mám ale balon u nohy," povzdychl si Lukas a pokračoval: „Dvoufázové tréninky zažívám poprvé v životě, je to moje premiéra. Doposud jsem nejvíce trénoval čtyřikrát za týden v Pardubicích," popisuje.

Právě Marek Lukas na svoji premiéru v nejvyšší soutěži stále čeká, nyní má asi největší šanci se probít do sestavy chrudimského týmu. „Všichni víme, že trenér chce pracovat s mladými hráči. To je pro mě veliká šance." V současné době se na palubovce připravuje třináct hráčů včetně Lukase. Příležitost ukázat, co v mladých hráčích je, rozhodně přijde. Třeba už v prvních přípravných zápasech s polským týmem Rekord Bielsko-Biala

Jaké má chrudimské mládí zkušenosti s polským futsalem? V mládežnických reprezentacích se s výběry našeho východního souseda pravidelně potkává. „Vím, že Poláci hrají hodně fyzický futsal, pro soupeře velmi náročný. Uvidíme, jak to dopadne. Proti Polsku jsem hrál jen za reprezentaci, na klubové úrovni to bude moje premiéra," říká natěšeně Marek Lukas, kterého s největší pravděpodobností čeká úvodní vystoupení pod zahraničním trenérem. Komunikace ale problém není. „S trenérem se zvládnu domluvit, nedávno jsem maturoval z angličtiny," říká s úsměvem Lukas.