Obě posily klub hodlá fanouškům i veřejnosti představit na oficiální tiskové konferenci, která se koná v úterý 28. července od 11 hodin.

SLEDOVALI JSME JI ON-LINE! PODÍVEJTE SE!

10:55 - Vítáme vás u on-line přenosu z tiskové konference futsalového klubu Era-Packu Chrudim. Do reprezentativních prostor Era-Packu v Čáslavské ulici v Chrudimi se již pomalu scházejí účastníci. Posila Cacau stejně jako trenér Era-Packu Ota Stejskal už jsou na přítomni.

Cacau tráví volné chvilky před začátkem tiskovky tím, že se učí některá česká slovíčka a fráze.

11:03 - Tisková konference začíná s drobným zpožděním. Přítomna je posila Cacau, trenér Ota Stejskal, prezident klubu František Tichý a moderátor Jan Slepička.

Konferenci zahajuje Jan Slepička: "Poprvé v ČR vítáme zahraničního hráče špičkové kvality, kterým je Cacau." Jan Slepička poté představuje jednotlivé účastníky konference. Luděk Kolomý bude tlumočit do Portugalštiny.

Druhá posila Max nepřiletěl, je teprve na cestě.

Cacau: "Chtěl bych všem poděkovat a pozdravit je. Už jsem proti Chrudimi hrál v evropském poháru, také o týmu mám zprávy z novin a televize, že Era-Pack je vítězný tým, který každý rok vyhrává ligu. Má rád výzvy, proto jsem přišel do Chrudimi. Po mém příchodu do Kazachstánu Kairat prohrál boj o titul, tehdy jsem řekl prezidentovi: Do pěti let vyhrajeme ligu. A povedlo se to! V Kazachstánu je to velmi těžké, je tam mnoho zahraničních hráčů. V ČR je naopak místních hráčů dostatek. Chtěl bych poděkovat dvěma speciálním osobám: prezidentovi klubu za důvěru a trenérovi, protože bude čest vedle něj pracovat. Přišel jsem s velkou chutí vybojovat s Era-Packem úspěchy."

František Tichý: "V ratingu klubů před UEFA Futsal Cupem jsme poklesli na desáté místo. Potřebovali jsme posílit. Vybrali jsme si Cacau, protože nám nedopřál postup do Final Four 2007/08, kdy vstřelil v posledním utkání rozhodující gól. (s úsměvem) Chtěli jsme jako zahraniční posilu nějakého TOP hráče a to Cacau je. "

Ota Stejskal: "Poprvé se setkávám se špičkým cizincem v týmu. Hovořili jsme spolu s Cacau po utkání v Chrudimi, vycítil jsem už tehdy, že má zájem hrát u nás a působil na mě dobrým dojmem i jako člověk. Vyzařuje z něj snaha něco dokázat, Cacau jako správný profesionál by měl být dobrým příkladem pro naše ostatní hráče."

Byla doplněna zpráva, že druhá posila Era-Packu, Barzilec Max, přistane dnes ve 13:10 v Praze na Ruzyni.

František Tichý: "Chceme zvýšit konkurenci ve stávajícím kádru, proto přichází i Max. Navíc chceme, aby měl Cacau snazší zapojení do mužstva, k tomu mu další cizinec může pomoct. Proto jsme Cacau požádali o vytipování hráče podobného Rafaelovi, výbornému futsalistovi, se kterým působil v Kairatu Alamty"

Cacau věří se že Max stane stejnou oporou jakou je Rafael v Kairatu.

Otázka: Neuvažujete o působení ve fotbale?

Cacau: V 19 letech jsem fotbal hrál v první lize v rodném městě a jednou ve Vasco da Gama, kde jsem působil i ve futsalovém týmu. Jenomže můj trenér futsalu ve Vascu de Gama mi řekl, že si mám vybrat mezi futsalem a fotbalem. Vybral jsem si futsal."

Tichý: "Máme je tu na futsal, o fotbale neuvažujeme. Jsme unavení s potížemi kolem skloubení mezi fotbalem a futsalem a také futsalovou reprezentací. Hráči se vracejí unavení a zranění - viz. letošní semifinále play off. Proto jsme si vybrali dva hráče, kteří nám budou neustále k dispozici."

Otázka: Uvažujete o pokračování posil u týmu i do dalších sezon?

Tichý: "Oba hráči mají mnoho využití, mohou několik sezon hrát a pak třeba působit jako manažeři, asistenti trenéra. Rádi bychom, aby u nás pokračovali i v dalších sezonách."

Cacau: "Když jsme si dopisovali s prezidentem klubu přes e-mail, věřil jsem, že se nám dohoda povede. V roce 2007 při UEFA Futsal Cupu jsem viděl, že je to dobře organizovaný klub. Era-Packu jsem fandil, a potěšilo mě zdejší zázemí ohledně a velká podpora fanoušků, která mi v Kairatu chyběla. Doufám, že zde (se spoluhráči) získám spoustu fandů."

Otázka: Bude Cacau pomáhat trenérům mláděže?

Stejskal: "Nejprve jsem o tom hovořil s hráčem samotným, přislíbil mi jako trenérovi pomoc. Jeho futsalová karieára je bohatší než má, takže od něj uvítám všechny přínosné rady. Rád bych ho vzal s našimi dalšími hráči třeba Romanem Marešem například na trénink juniorů. Účast takovýchto hráčů na tréninku je pro mladíky motivující."

Otázka: Co vaše rodina? Máte slavné sourozence? Co říká manželka na jeho kariéru?

Cacau: "Jsme čtyři bratři. Tři hrají futsal, jeden bohužel po nehodě ochrnul, byl z nás nejlepší. Jeden z mých bratrů působil ve Splitu s Rešetárem. Mám tři syny, z nichž jeden hraje futsal v Brazílii a docela mu to jde.

Moje žena je na mě velmi pyšná. Není to jednoduché, ale je to moje profese, takže je vždy na mé straně a podporuje mě v každé situaci. A dokonce byla velmi šťastná, že jsem přestoupil do Era-Packu."

Otázka: Uvažujete o reprezentaci ČR?

Cacau: "Už jsem měl návrhy z Kazachstánu, já bych to v té době vzal, ale potom jsem řekl prezidentovi, aby si vybrali někoho jiného. Že by pro mě bylo těžké pokračovat v Kazachstánu. Ještě je na to brzy. Nejprve musím splatit důvěrou a prokázat své kvality v klubu. Uvidí se podle mého výkonu. Třeba jednou budu reprezentovat i ČR. A žít tady."

Otázka: Nebojíte se, jak Cacau přijme mužstvo?

Stejskal: "Nebojím se toho. Seznamovací večírek proběhl už před dvěm lety v Barace, bylo vidět že naše hráče životní příběh Cacau zajímá. Ještě jsem nikdy neviděl, že by si hráči takhle s někým povídali. Myslím, že až odstraníme jazykovou bariéru, tak ten vztah bude úplně perfektní. Dávám tomu jeden dva měsíce, než najdeme společnou rusko-španělsko-českou řeč.

Cacau: "Vždycky spoluhráče vítám podle toho, jací jsou. Jsem atlet a šprýmař, vždycky mám pro každého úsměv. Všechny z týmu už znám a už jsme spolu i žertovali, takže tohle problém nebude."

Otázka: Kde je hráč ubytován a jak se o něj klub stará?

Cacau: "Bydlím na hotelu, kde mě dobře přijali. Není důležité, kde jsem, ale to přijetí. Nic mi nechybí a všichni se o mě hezky starají a ptají se mě, zda je vše v pořádku. Cítím se tu jako doma. Můj dům je tělocvična, kde trénuji, protože futsalem trávím většinu času. Ještě jsem neměl trénink."

Otázka: S kým budou posily v sestavě hrát?

Stejskal: "Tuším s kým budou hrát, ale bych byl rád, kdyby nehráli jen v jedné čtyřce, Brazilci odehrají na palubovce i šest minut, naši jsou zvyklí na 3-4. Chci je nasadit třeba s bratry Marešovými a těším se až je uvidím hrát společně. Samozřejmě jsou zvyklí na ruský styl hry, takže nevylučuju, že každá čtyřka bude hrát jiným způsobem."

Otázka: Cíle Era-Packu do sezony?

Tichý: "V prní řadě vítězství v Main Round UEFA Futsal Cupu, pak následuje Elite Round. Doufám, že postoupíme, bude hodně záležet na štěstí, ale už dva roky chceme dosáhnout na postup do Final Four a doufáme, že to tentokrát vyjde. Ke konci roku graduje Pohár ČMFS, který bychom chtěli také vyhrát a pak na začátku dalšího roku obhájit titul. Po postupu do Final Four možná budeme posilovat, pár jmen už vytipovaných máme, asi se už budeme zaměřovat předvším na Brazilce i prostřednictvím Cacau. Posila může přijít v brzké době ještě jedna. Bude záležet na tréninkovém procesu. Chceme stavět mužstvo, které by bylo schopno postoupit do Final Four."

Otázka: Jak složité bylo přivést posily?

Tichý: "Byla to nová zkušenost a výzva. Bylo to hodně složité, to si musíme přiznat. Pomohlo nám mnoho lidí, zapojují se neustále i další, noví. Přistáním hráčů administrativa nekončí. Teď se vše dotahuje do zdárného konce."

Otázka: Co očekáváte od české ligy, Cacau?

Cacau: "Era-pack získal mnoho titulů, díky zázemí i hráčům. Není to jednoduché tolikrát zopakovat vítězství. Zápas v UEFA Futsal Cupu v roce 2007 proti Chrudimi byl plný emocí, dokázali jsme otočit před úžasnou domácí kulisou. Velmi to na mě zapůsobilo, bylo to nezapomentulné. Rád bych tuto porážku domácím fanouškům vynahradil."

Otázka: Jak to vypadá s přípravou týmu?

Stejskal: "Zbytek týmu má za sebou hrubou přípravu a dnes odpoledne od 18 hodin na stadionu AFK Chrudim proběhnou kondiční testy před odjezdem na soustředění na Seč, kde hráče čeká dynamičtější trénink. Příští týden nás čeká turnaj v Teplicích, kde nás čekají 4 těžká utkání a nějaký trénink. Poté bude následovat trénink herních činností, které chceme poté prodat na turnaji v Žilině. Zdravotní stav hráčů je velmi dobrý, ani Roman Mareš si nestěžoval, že by ho něco bolelo. Loni té přípravě třeba Michal Mareš moc nedal, protože stavěl dům, tak myslím, že letos budou oba připraveni mnohem lépe. A nejen oni, ale celé mužstvo. Angažování Maxe a Cacau muselo změnit tréninkový plán, bude více jednotek a věřím že to přinese své ovoce."

Tečkou za tiskovou konferencí je předání dresu, který Cacau předává prezident Tichý. Slepička: V tuto chvíli se píší dějiny Era-Packu i českého fustalu.

Cacau oblékl dres číslo 14 a na Maxe čeká 8 (dres bude předán přímo na letišti).

11:59 - Tisková konference končí, děkujeme vám za pozornost a těšíme se u dalších on-line reportáží a přenosů.