V úterý navštívili redakci Chrudimského deníku prezident FK Era–Pack Chrudim FRANTIŠEK TICHÝ a kapitán již šestinásobného mistrovského týmu futsalistů tohoto klubu TOMÁŠ MELLER. A on–line rozhovor to byl opravdu rekordní, protože na desítky otázek odpovídali 125 minut!

Neplánujete založit i tým co by hrál futsalovou ligu žen? Co vím, tak se okolo klubu dost slečen pohybuje. (Jakub)
Meller: Musel bych ukončit hráčskou kariéru, protože bych se stal trenérem brankářek, což by mě zabralo asi hodně času. Asi by to demoralizovalo i celý tým, protože by se našlo zřejmě dost zájemců třeba o funkci maséra…

Trenér Stejskal prý prohlásil, že u týmu končí. Je to definitivní varianta? Pokud ano, kdo je největší kandidát na tuto funkci?
(Divák II)
Tichý: Já jsem žádné písemné stanovisko od trenéra Stejskala neobdržel a ani se na toto téma s ním oficiálně nebavil. Proto je to zatím bezpředmětné rozebírat.

Pane Tichý, jste hodně ambiciózní a s tím souvisí Vaše nálada při porážce Vašeho týmu. Kdo je ten, který to první schytá?
(Tom)
Ten, kdo mě první potká a na něco se zeptá. Většinou to bývá sportovní ředitel Petr Horák nebo vedoucí mužstva Zdeněk Formánek. Pokud se mně vyhnou, odskáče to v práci Tomáš Hamsa.

Co si myslíte o TV přenosech? Myslíte, že futsal potřebuje TV přenosy za každou cenu? I když je třeba výkop v 9 či 10 hodin, jak to bylo v letošní play-off?
(Petra)
Tichý: Za každou cenu ne, ale televizní přenosy futsal samozřejmě potřebuje. Není to tak dlouho, co jsme prosili o zařazení nějakého zápasu do televize a teď bychom to měli odmítat? Je potřeba diskutovat a snažit se oboustranně přizpůsobit. Meller: Ty ranní zápasy jsou hodně nepříjemné, hlavně pro Brazilce, kteří jsou zvyklí v týdnu touto dobou ještě spát.

Rád bych se Vás optal, jak se Vám líbí komentář pana Kahudy, který spolukomentuje utkání v televizi (předpokládám, že si utkání znovu přehráváte), proto můžete odpovědět na můj dotaz Vy pane Tichý i pane Mellere. Děkuji.
(Slídil)
Tichý: Já jsem si přehrál pouze poslední finálové utkání a neměl jsem ke komentáři výtky. Meller: Mě se Honzovy komentáře líbí, protože vím, jak je to těžké. Měl jsem možnost jednou komentovat přímý přenos a nebyla to žádná sranda.

Tomáši i pane Tichý, jaké byly oslavy šestého titulu? Díky.
(Janička)
Oba unisono: I k tomuto jsme přistoupili zodpovědně. Víc nelze říci, protože si toho moc nepamatujeme…

Bude zde působit Brazilec Cacau i příští sezónu? V televizi říkali, že má nabídky z jiných zahraničních mužstev. Věřím, že ho udržíte! Je to borec.
(FipKas)
Tichý: Budeme se snažit, aby zde působil, i když samozřejmě to bude těžké, protože nabídky ze zahraničních klubů opravdu má, a to jako hráč, tak i jako trenér.

Otázka pro oba pány: kolik titulů máte v plánu ještě získat? Díky za odpověď.
(JOB)
Tichý: Já mám v plánu zisk sedmého titulu, dále zatím nekoukám. Kdo ví, kolik jich tam ještě v řadě stojí? Meller: Už jsem řekl - deset a pak možná dost!

Docela by mě zajímalo, co jste si Tomáši říkal, když vás na mistrovství Evropy vystrnadil z pozice brankářské jedničky Libor Gerčák? (Sabina)
Zdravím zřejmě do Mýta. Já jsem střídal Geryho v Portugalsku, on mi to vrátil teďka v Maďarsku.

Dotaz pro Tomáše: Je pro brankáře ve futsalu těžší chytit penaltu nebo
dát gól, jako se to občas podaří vám? (Denis)
Těžší je určitě chytit penaltu. Dávat góly to už je pro mě rutina…

Kdy vám bylo v sezoně nejlépe (mimo oslavy titulu) a kdy naopak nejhůře?
(Pavel Jíra)
Tichý: Nejlépe po třech jednoznačných výhrách v Main round UEFA Futsal Cupu a nejhůře po porážce s ukrajinským Lvovem v elitní části této soutěže. Meller: Nejlépe mě bylo při narození syna a díky našemu prezidentovi se mám dobře, takže mi nejhůře nikdy nebylo.

Jaké soupeře byste si přáli v UEFA Futsal Cupu?
(Petra)
Tichý: Jednoznačně Benfiku Lisabon, nejlépe v Lisabonu, abych si mohl pohladit jejich orla. Meller: Ty nejtěžší, přes které by se dalo postoupit do Final four.

Pane Tichý, jak to vypadá s klubem pro příští sezónu? Je možné, že se budete stěhovat z Chrudimi do Pardubic nebo úplně skončíte (to by byla obrovská škoda)?
(Tomáš)
To je otázka, na kterou zatím neznám odpověď ani já. V tuto dobu stále existují tři možnosti. Za prvé pro mě nejpřijatelnější setrvání v Chrudimi, za druhé menší zlo přechod do Pardubic a nejhorší varianta prodej licence do jiného města, nejpravděpodobněji do Prahy. Ještě teoreticky lze uvažovat o návratu do Rváčova, kde náš klub vznikl v roce 1991 (smích). Situace se musí rozhodnout do konce června.