Do Chrudimě přišel koncem 60. let z Náchodska spolu s několika svými svěřenci jako posila atletického oddílu TJ Transporta Chrudim.

Stal se trenérem, přitom aktivně závodil. Jako vedoucí družstva mužů a trenér položil s ostatními trenéry a závodníky základy pozdějších největších úspěchů chrudimské atletiky na přelomu 70. až 90. let, tj. účast družstva mužů v české národní atletické lize, která byla korunována i celkovým vítězstvím v roce 1987. Vedl začátkem 90. let družstvo žen, účastnic ženské národní atletické ligy. Trenérsky se věnoval jak běžcům, tak i vrhačům, a to mládeži i dospělým. Sám byl též úspěšným vrhačem, hlavně oštěpařem.

Jeho svěřenci pravidelně získávali medaile na krajských přeborech i v celostátním měřítku. Jedním z jeho největších individuálních trenérských úspěchů byla příprava oštěpaře Jana Habra, člena širšího republikového reprezentačního výběru, který v roce 1973 dosáhl 72,74 metrů. Byl i členem výboru atletického oddílu v Chrudimi a rozhodčím atletiky. Od ČSTV obdržel vyznamenání za rozvoj tělovýchovného hnutí. Atletice věnoval doslova celý svůj dlouhý život.

V roce 2011, když mu bylo 80 let, oficiálně ukončil svou atletickou činnost. Přesto i nadále individuálně pomáhal radami a tréninkovými plány atletům, kteří se na něj obraceli.

V občanském životě byl dlouhá léta vedoucím pracovníkem katedry tělesné výchovy na tehdejší PF v Hradci králové. V posledních několika letech ho soužila vleklá nemoc, které nakonec v neděli dne 28. srpna 2016 podlehl.

Čest jeho památce!