Oba soupeři získali v základní části soutěže 49 bodů a o prvenství Pražanů rozhodla lepší vzájemná bilance. „Porážky 5:8 a 2:7 ze vzájemných zápasů nás neděsí, play off je jiná soutěž. Naopak si myslím, že budou pro mé svěřence další motivací,“ zůstává klidný chrudimský trenér Ota Stejskal.

Při hledání favorita jej nezviklá ani současný poměr reprezentantů. „Na květnový turnaj do Brazílie je sice v nominaci sedm hráčů Eco Invenstmentu a my tam máme jen Kopeckého a Formánka, ale tento poměr je zavádějící. Volno například dostali Meller a bratři Marešové. Reprezentační zkušenosti z našeho týmu mají i Mikan, Vladyka či Ryba, takže i z tohoto pohledu vidím šance ve finále 50 na 50,“ předpokládá Stejskal.

Chrudimští měli po semifinálové výhře nad Kladnem 3:0 na zápasy téměř měsíční pauzu, na rozdíl od Pražanů, kteří sérii s Jistebníkem ukončili poměrem 3:1 na zápasy teprve minulý pátek. „Věřím, že jsme z herního tempa nevypadli. Zaměřili jsme se hlavně na zvýšení fyzičky, což může být vedle dodržování taktických pokynů významným jazýčkem na vahách,“ tuší zkušený kouč, který je dvojnásobným držitelem ocenění futsalový Trenér roku a předevčírem obdržel stejný titul v rámci ankety nejlepších sportovců Pardubického kraje.

Druhý finálový zápas se hraje v pondělí 28. 4. opět v Praze, třetí v pondělí 5. května v Chrudimi. Termíny možného čtvrtého a pátého duelu jsou ještě v jednání.