Za necelý měsíc je čeká otevřené mistrovství republiky v Olomouci, kde je přislíbena účast celé světové špičky z několika desítek zemí. Zde chtějí chrudimští borci potvrdit očekávání a zlepšit se na A limit, oběma k tomu chybí jenom několik málo centimetrů.

V letošních tabulkách se Milan Bláha drží na šestém místě v kouli (kategorie F54) a Aleš Kisý je v kategorii F53 na čtvrtém místě v kouli a v hodu oštěpem dokonce na třetí příčce. Velmi dobře si vedl při chrudimském pohárovém klání i Zbyněk Kamarád ze Sobětuch, který překonal český rekord v hodu oštěpem v kategorii F34.

Zvýšení závodní atmosféry při pohárových závodech v Chrudimi měla na svědomí účast celé reprezentace paralympijského týmu atletů vozíčkářů České Republiky a vystoupení rakouského šampiona ve vrhu koulí a dvojnásobného paralympijského vítěze ze Sydney a Atén Georga Tischlera. Exotickou příchuť měla přítomnost šesti závodníků ze Spojených Arabských Emirátů.

Největším miláčkem závodníků i diváků se stal nejmladší atlet chrudimských závodů, teprve desetiletý František Levinský z Vysokého Mýta. Trenér české reprezentace atletických vozíčkářů Tomáš Brůna byl s úrovní chrudimského pohárového závodu spokojen a přeje svým svěřencům co nejvíce dalších zlepšení jejich výkonů, což je při jejich tak velkých zdravotních omezeních obdivuhodné!