„Na moje finále v roce 2007 přišlo hodně diváků, což je v Pardubicích tradiční kulisa. Tohle mě hrozně potěšilo, nerada hraju, když nejsou diváci," vzpomíná na svůj triumf Petra Kvitová.

Vloni se mezi chlapci radoval klon Petra Kordy Zdeněk Kolář, kategorii dívek zase ovládla Karolína Muchová. Ceny pro vítěze jim předával slavný Nick Bollettieri, jehož akademie za mořem vždycky chrlila jeden talent za druhým.

Povede se podobně hvězdného hosta přivést i letos? „O někom zase jednáme, ale zatím bych to nechal pod pokličkou. Je léto, hodně dovolených…," zůstává tajemný ředitel turnaje Miroslav Máslo.

„Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Několik vítězů minulých ročníků se tady ale určitě objeví, třeba v roli trenérů," dodal šéf juniorky.

Pořádně nadupaná bude letos kategorie chlapců.

„To je pravda, tady bude konkurence extrémně silná. 
Z ročníku 1997, který tady ještě může startovat, dorazí úplná česká špička," láká na kvalitní tenis Miroslav Máslo.

K největším favoritům by ale mohl patřit teprve šestnáctiletý Patrik Rikl. „Páťa hraje výborně, je čerstvým mistrem Evropy do šestnácti let. Pokud bude zdravý, asi tady vyhraje," vypálil za organizátory turnaje Lukáš Březina.

Šéf juniorky Miroslav Máslo s ním souhlasí: „I když je mladší, talent rozhodně má. Bude patřit k černým koním turnaje."

Rikla by měl nejvíc prohnat Ondřej Krstev, který dovede hrát hodně rychlé výměny a svým svižným tenisem trochu maže svůj mínus na podání. „Zajímavé je, že jemu se ale v Pardubicích dlouhodobě nedaří. Klobouk dolů, že sem zase přijede a zkusí zlomit prokletí," nechal se slyšet Březina.

Na vítězství mohou myslet 
i bombarďák Matěj Vocel, 
Petr Hájek, Vít Kopřiva nebo Pavel Motl.

Nejlepší hráčky pro kategorii dívek juniorce sebere ženský turnaj na Štvanici s dotací 75 tisíc dolarů. Kvůli němu do Pardubic nedorazí Miriam Kolodziejová a Markéta Vondroušová. Dívčí část pavouka bude bez výrazné favoritky. „Klidně se tak můžeme dočkat hodně překvapivého finále," myslí si Lukáš Březina.

„O titul by ale měly hrát Hana Pektorová, která má ze všech startujících snad nejrychlejší nohy, čerstvá mistryně do 16 let Anna Slováková, letos velmi dobře hrající Sabina Machalová. Zapomínat bychom neměli ani Terezu Kolářovou, Terezu Procházkovou a Barboru Miklovou," vypočítává Březina.

Velké boje na tenisových dvorcích u pardubického zámku mohou začít. Na nejúspěšnější hráče a hráčky budou od semifinále čekat ceny za 200 tisíc korun. Finále je tradičně na programu v pátek.

„Vítězství na Pardubické juniorce mi umožnilo startovat hned na podzim na halových turnajích žen v Přerově a Valašském Meziříčí. Za vítězství na juniorce jsem totiž dostala  karty na oba podniky a ve Valmezu jsem celý turnaj vyhrála. Tento rok byl určitě pro mou kariéru velmi důležitý," nedá na slavný mládežnický turnaj dopustit Petra Kvitová.

Pardubická juniorka otevírá vrata do velkého tenisu, na tomhle pravidlu se nic nemění. Které hvězdičky jimi proklouznou tentokrát?