Prvoligoví muži z Chocně zahájili sezonu ve velkém stylu, když vyhráli devět zápasů v řadě. Jenže před svátky na ně padla výsledková krize, když k výhrám „přilepili“ čtyři porážky, čímž si lichotivou bilanci poněkud pokazili. Ovšem nadále drží pěknou třetí pozici ve druhé nejvyšší soutěži České republiky a jejich snahou v dalších kolech bude umístění mezi prvoligovou špičkou uhájit. A nejlépe bude začít s tím hned o víkendu v domácím dvojzápase proti desátému Novému Jičínu a poslednímu Zlínu.

Ve druhé lize hájí krajské barvy dvojice nováčků, která podzimní polovinu soutěžního ročníku zvládla velice rozdílně. Spokojenost může panovat v pardubické Tesle, které odešla poražena pouze dvakrát v jedenácti kolech a aktuální čtvrtá příčka je pro tento tým dobrým vysvědčením. Zato její okresní kolegové z Holic o něčem podobném hovořit nemohou, neboť na konkurenci nestačili a krčí se na chvostu tabulky s jedinou remízou. Jestliže tedy chtějí ještě zabojovat o udržení, musí do odvet nastoupit úplně jinak. Start do dalšího pokračování soutěže je pořádně ostrý, v sobotu se v Holicích hraje regionální derby.

Rovněž na nováčka třetí ligy TTC Ústí nad Orlicí čekají záchranářské bitvy, v beznadějné pozici však rozhodně není, protože pořadí je velice vyrovnané a například na čtvrté Čakovice ztrácí Ústečtí z předposledního fleku pouze šest bodů. Reálná šance tedy existuje, jen je třeba ji chytit za pačesy. První překážkou je celek DTJ Hradec Králové B, což je jeden z rivalů ze spodní poloviny třetiligové skupiny.

Ústeckoorlické stolní tenistky mají za sebou polovinu bojů v základní části první ligy a o klidu od odvetné fáze mluvit nemohou, protože se zatím pouze dvakrát radovaly z vítězství a také ony musí zabrat, aby odvalily těžký balvan v podobě existenčních starostí. Na svoji novoroční zápasovou premiéru si Ústečanky musí počkat až do posledního lednového víkendu, nyní na ně připadl volný los.

Zbývá ještě druhá liga žen a v ní je na tom z krajské dvojice lépe chrudimský Sokol, jehož reprezentantky se pevně usadily v lepší půlce startovního pole a měly by dále v klidu proplouvat bezpečnými vodami. Naopak předposlední B tým Ústí nad Orlicí si o pohodě v odvetách může nechat jen zdát. Novoroční boje otevře derby v Chrudimi.

Umístění krajských družstev po první polovině sezony 2019/2020:

1. liga muži: 3. Choceň (31 bodů)
2. liga muži skupina B: 4. Tesla Pardubice (27 bodů), 12. Holice (12 bodů)
3. liga muži skupina C: 11. Ústí nad Orlicí (18 bodů)
1. liga ženy skupina B: 8. Ústí nad Orlicí (14 bodů)
2. liga ženy skupina C: 4. Chrudim (20 bodů), 9. Ústí nad Orlicí B (12 bodů)