TJ Sokol Rokytnice - HK Hlinsko 18:18 (8:8)

K utkání druhého kola prvoligové národní házené žen nemohla odjet pro onemocnění brankářka Vregrová. Trn z paty stejně jako při posledním vzájemném zápase s tímto soupeřem vytrhla hostům Iva Šallyová (Rokytnice je Ivě zřejmě souzená). Připravená druhá brankářka Havlová do hry nezasáhla.

Nástup se děvčatům z Vysočiny vydařil, po dvaceti minutách byl stav 4:7. Poté se přestalo dařit Hlineckým střelecky, čehož soupeř využil a do poločasu stav srovnal. Nástup do druhé půle vyzněl pro hosty opět bez střelecké efektivity, a tak Rokytnice celkem snadno získala třígólové vedení. Ve zbytku zápasu hostující tým musel dotahovat, naštěstí se mu to podařilo. Pak ještě za stavu 18:18 měl domácí celek dvě tutovky, ale zadní hlinecké řady svůj tým podržely.

Sestava a branky HK: Šallyová Slavíčková, I. Volfová, Krejzlarová Bonaventurová 8, Š. Kvapilová 4, P. Volfová 4, Melounová 2, Hromádková. Pro zranění v minulém utkání proti Dobrušce scházela v útoku citelně Nikola Kvapilová.

„Vzhledem k vývoji utkání je remíza zasloužená. Hrálo se za vydatného deště téměř po celé utkání, čímž utrpěla úroveň hry," doplnila předsedkyně Jana Vítová.

Ostatní výsledky: Dobruška Krčín 13:7, Studénka Modřany 8:4, Blovice Tymákov 9:20, Chomutov Přeštice 16:17, Žatec Příchovice 20:19. V dohrávce prvního kola: Přeštice Bílovice 19:13.

12. Blovice 0 0 2 22:39 0

O víkendu dvoukolo: SO 7. 9. od 11:55 hodin: Hlinsko Chomutov a NE 8. 9. od 13 hodin Hlinsko Žatec. „Proti Chomutovu, abychom uspěli, museli bychom podat jeden z lepších výkonů, což je za současného stavu velký otazník. Žatec je sice papírově slabší soupeř, kterého nelze v žádném případě podcenit, ale k úspěchu s ním je třeba zahrát alespoň standard a nevyrobit zbytečné chyby," přidala v prognóze předsedkyně klubu Vítová.