Chrudimští si právem mohou žehrat na nepřízeň osudu, která jim hned první den turnaje přivedla do cesty pozdějšího vítěze a postupujícího Dinu Moskva. Možná, že kdyby měli cestu vytyčenou jako Slov-matic Bratislava, mohlo být vše jiné. Tím nemyslím snad postup do Final four, ale určitě větší zájem fanoušků a dramatičnost klání.

Takto se vše odvíjelo právě od zmíněného souboje s mistrem Ruska a ten Chrudimi vůbec nevyšel. Natěšení futsaloví fanoušci svůj tým vůbec nepoznávali. Hráči střetnutí odehráli jakoby v útlumu, bez zájmu a nasazení a konečná prohra 0:3 je ještě milosrdná. Samozřejmě, že tým hraje vždy to, co mu soupeř dovolí, ale v tomto případě chyběla i chuť. A tak zatímco Slov-matic žil nečekanou výhrou nad Arazem Naxçivan, domácí věděli, že je prakticky po turnaji.

Přesto se však tým dokázal nabudit a ve středečním federálním derby zdolal 2:1 Bratislavu. Utkání hodně ovlivnila brzká branka Slováčka již z první minuty, ale i tak se herní projev týmu výrazně zvedl a na zápas se oproti úterku „dalo koukat".

Paradoxně před poloprázdným publikem předvedli v pátek Chrudimští v souboji s Naxçivanem nejlepší výkon turnaje, což se hned projevilo jak šesti krásnými brankami, tak i sympatickou hrou plnou nasazení.

Nakonec tedy zbylo pro Era-Pack druhé místo a opět jim tak jen těsně unikl postup do vytouženého Final four. Na druhou stranu být pátý až osmý v Evropě je určitě skvělý výsledek, na který musí být nejen klub, ale i fanoušci a celé město Chrudim pyšný.

Po turnaji se mi však v hlavě honí pár věcí , které mi „rozum nebere". Je jich víc a zaplnil bych tím podstatně více místa, možná bych také zbytečně pobouřil někoho ve vedení Era-Packu. Proto se zastavím alespoň u jedné přístupu České televize. Samozřejmě nevidím do televizních práv, ale aby z tak významného klání šel na ČT sport jen jeden zápas, navíc ze záznamu, a to ještě o půlnoci, se mi zdá „dost divoké". Zvlášť, když ve čtvrtek jde přímým přenosem derby Chance ligy Sparta Slavie…

Turnaj skončil a futsalisté Era-Packu se zase musí vrátit ke každodenní práci a k bojům v první lize. A že si moc neodpočinou, ukazuje hned pondělí 24. listopadu, kdy ve 20:00 hodin hostí již opět ve své domovské chrudimské sportovní hale v dohrávce 2. kola Likop Třinec.

RADEK PECINA