Na startu se sešla spousta známých bikemaratonců. Ti s největší výkonností a značnou dávkou odvahy absolvovali tři 27kilometrové okruhy, kde navíc bojovali o vrchařské prémie, což dělalo závod ještě těžším, ale také atraktivnějším. Na trati nebyla nouze o krásné souboje v těžkých výjezdech, ale také v technických pasážích. Maraton 81 kilometrů nakonec nejlépe zvládl domácí odchovanec Filip Adel, závodící za Superior MTB Team. Druhý skončil Pavel Skalický z Remerx-Merida team Kolín, který ovládl všechny čtyři vrchařské prémie, třetí pak dojel další hlinecký biker Marek Rauchfuss z Kellys Bikeranch teamu.

Kategorii Muži 30+ vyhrál Tomáš Vagenknecht z KP CKFV Nová Paka, Muži 40+ domácí Pavel Svoboda z Vokolek cycling teamu a Muži 50+ Jan Novotka z Cyklo POKR Pardubice. V soutěži týmů zvítězili Hlinečtí hřebci.

Půlmaratón (2 x 27 km) byl vypsán pro nejvíce kategorií včetně soutěže tříčlenných týmů. Vítězi se stali: Junioři Josef Jelínek (Big Shock team o.s.), Ženy Alžběta Stunová (BB CYKLOSPORT SUPERIOR), Ženy 40+ Vendula Součková (Kovářství souček), Muži Tomáš Brendl (Velocentrum SPECIALIZED), Muži 40+ Michal Bříza (CANNONI Hlinsko), Muži 50+ Jan Vašek (CANNONI Hlinsko), Muži 60+ Bohuslav Kára (AC Sparta Praha cycling). Soutěž týmů ovládli borci z BAKAKO Nová Paka.

Na nejkratší trati (1 x 27 km), která byla vypsána pro hobby závodníky a kadety, byl nejrychlejší František Vagenknecht z KP CKFV Nová Paka. Mezi ženami zvítězila Zuzana Skalická Bikekanch, v kategorii kadetek byla nejrychlejší Zuzana Šafářová Cyklo SKI klub Polička a nejrychlejším kadetem se stal Dan Čejka z domácího CK MTB Maraton Hlinsko.

Pořadatelé touto cestou děkují všem partnerům, kteří významně pomohli s letošním ročníkem Hlineckého hřebce, a již se těší na příští, pátý ročník. (rp)