Proti Slavii Praha se Chrudimákům obvykle daří. Vzpomeňme třeba na čtvrtfinále play off před dvěma lety, kdy Pražané ve třech zápasech hladce prohráli, inkasovali celkem 18 branek a sami nevstřelili ani gól. A něco podobného se jim „podařilo" i tentokrát, když se opět netrefili do černého a málem si odvezli potupnou „desítku".

Era-Pack Chrudim Slavia Praha 8:0 (3:0). Branky: 22. a 23. Koudelka, 11. a 30. Rešetár, 2. Vandas (vlastní), 3. Slováček, 37. Douglas, 38. Max . Era-Pack: Meller (21. Žďánský) M. Mareš, Oliva, Max, Slováček Douglas, Dentinho, Rešetár, Chmelík Cacau, Popelka, Koudelka, Vladyka.

Ráz zápasu naznačil úvodní vlastní gól Vandase již ve druhé minutě a když o minutu později zvýšil Slováček na 2:0, bylo vše nasměrováno k poklidnému průběhu zápasu. V polovině prvního poločasu upravil Rešetár na 3:0 a za tohoto stavu se šlo do kabin. Také úvod druhé půle přinesl dva rychlé góly, které zaznamenal Koudelka. Mezi dvougólové střelce se následně zapsal i Rešetár a skóre uzavřeli Brazilci Douglas a Max.

„Dva rychlé góly nám přinesly uklidnění a slávisty jsme jednoznačně přehráli. Potěšitelné je, že jsme již druhý zápas za sebou neinkasovali žádný gól. Uvidíme, jak dlouho nám to vydrží v nadcházejícím nabitém programu," hodnotil utkání chrudimský trenér Jaroslav Bartušek.

Chrudimští futsalisté budou mít do půlky prosince opravdu pořádný zápřah. V pátek 23. listopadu je čeká derby v nové hale Torfu Pardubice, v pondělí 26. 11. přivítají v dohrávce tradičního soupeře Balticfloru Teplice a v pátek 30. 11. je na programu derby s Nejzbachem Vysoké Mýto. Středa 5. prosince je vyhrazena semifinále Poháru FAČR se Slavií Praha a v pátek 7. 12. pojedou Chrudimáci do haly Benaga Zruč nad Sázavou. A v pátek 14. prosince se pravděpodobně uskuteční pohárové finále, a kdyby do něj Era-Pack senzačně nepostoupil, tak by jej čekal další ligový zápas s Indossem Plzeň.