Zápas se přitom v první půli vyvíjel lépe pro letošního futsalového mistra. Havlíčkův Brod se sice ujal vedení, ale Era–Pack dokázal odpovědět přesnými trefami Dvořáka, Blažeje a Formánka. Po zbytek poločasu se hosté úspěšně bránili proti pokusům Pramenu o snížení a dostávali se i do dalších šancí, kterými by mohli navýšit náskok. Skóre už se však už neměnilo a do druhého poločasu se tak nastupovalo za stavu 1:3.

Druhá půle však ukázala, jak silnou zbraní jsou sourozenci Roman a Michal Marešovi. Do týmu Havlíčkova Brodu se vrátili po hostování, které absolvovali právě v Chrudimi, a během zápasu své bývalé spoluhráče vůbec nešetřili. První minuty druhé půle ještě patřili hostům, kteří zaútočili na soupeře tvrdým tlakem. Branky však jejich snaha nepřinesla, naopak se Havlíčkovu Brodu povedlo snížit a následně vyrovnat, když se trefili Moučka a R. Mareš. Chrudimský Era–Pack dokázal ještě jednou odpovědět vedoucí brankou Vladyky, pak se ale ukázaly přednosti bratrské dvojice Marešů. Především Roman dokázal svou střeleckou nebezpečnost a hattrickem obrátil zápas na konečných 6:4 ve prospěch domácího mužstva. Přispěl tak velkou měrou k vyřazení Era–Packu a postupu svého týmu do čtvrtfinále.

Zklamaní fanoušci chrudimského celku nyní musí doufat, že se bratry Mareše podaří získat zpět do mužstva Era–Packu, a budou tak od nové sezony střílet branky opět do sítí našich soupeřů.