Šampionát žáků a pedagogů středních soukromých škol v halové kopané při svém 7. ročníku opět potvrdil, že tato akce pořádaná Hotelovou školou Bohemia Chrudim má již své místo „na slunci“. Turnaj měl tradičně výbornou sportovní i společenskou úroveň.

Osm družstev bylo rozděleno do dvou skupin. V úvodních zápasech skupiny A plnili roli velkého favorita mladíci zfotbalové SOŠ a SOU Bohemia Chrudim , kteří se netajili ambicemi celý turnaj vyhrát. Za obhajobou loňské finálové účasti se vydala po úvodním vítězství i Labská hotelová škola. Ve skupině B byla situace vyrovnanější a nejvíce ji dramatizovali urostlí hráči zKroměříže nebo pohybliví „dopraváci“ z Prahy. V utkání o první místo ve skupině podal vynikající výkon gólman domácí „hotelovky“ Jaroslav Pilař.

K tomuto turnaji již neodmyslitelně patří i utkání osobností Chrudim – Česká republika, které tentokrát skončilo vítězstvím Chrudimáků 5:3. Vítězný tým reprezentovali starosta města Jan Čechlovský, Petr Vojtěchovský, asistent reprezentačního trenéra fotbalistů České republiky Luděk Klusáček, fotbalový trenér a pedagog Luděk Zajíc, ředitel SOU a SOŠ Bohemia Chrudim a HŠ Bohemia Chrudim Jaromír Pecina a brankář Jaroslav Pilař. Vmužstvu České republiky nastoupili šéfredaktor Deníku Bohemia východní Čechy Jan Korbel, šéfredaktor televize RTA Jan Dušek, pedagogové Marek Dvořák (Labská HŠ Pardubice), Šimon Lánský (EKO GYM Praha). Michal Miko (GYM Sázavská Praha). Chrudim vedla již 3:1 (skóre otevřel Zajíc, vyrovnal Korbel, zdařilou patičkou odpověděl Klusáček a „pod víko“ zvýšil Pecina), soupeř však dokázal vyrovnat dvakrát Duškem. Kobratu zavelel dělovkou zúhlu Čechlovský a po samostatné akci pečetil Pecina.

Atmosféru pro vyřazovací boje dokonale navodila barmanská show žáků Hotelové školy Bohemia Tomáše Paličky, Václava Abraháma, Tomáše Hrubého a Kristýny Fotulové.

ČTVRTFINÁLE:
SOŠ a SOU Bohemia – GYM Sázavská Praha 5:0. Domácí favorit jednoznačně potvrdil svée ambice a nedal soupeři žádnou šanci.
Labská HŠ Pardubice – Kroměříž 1:1 (pen. 3:1). Očekával se velký boj o medaile, což se potvrdilo. Kroměříž rychle odpověděla na vedoucí gól Pardubic vyrovnáním. Pardubická „hotelovka“ pak měla pevnější nervy při penaltové loterii.
HŠ Bohemia – EKO GYM Praha 4:1. Domácí „hotelovka“ si vybírala slabší chvíle, nedávala šance, ale na postup to stačilo. Pražané „zahrozili“ pouze snížením na 1:2.
SPŠ dopravní Praha – SOŠ cest. ruchu Pardubice 1:0. Ještě nikdy vhistorii tohoto turnaje nebyli studenti cestovního ruchu zPardubic tak blízko medailím. Zradila je však koncovka i vtěch nejvyloženějších šancích.

SEMIFINÁLE:
HŠ Bohemia – Labská HŠ Pardubice 2:1. Vrepríze loňského finále podali Pardubičtí výborný taktický výkon a ujali se také vedení. Domácí odpověděli trpělivou hrou a obrat ve skóre dokonala skvělá individuální akce Koudelky. Při závěrečném tlaku Pardubic se „Bohemka“ již ubránila.
SOŠ a SOU Bohemia – SPŠ dopravní Praha 6:2. Favorit zChrudimi nadále plnil svoji úlohu a s přehledem sebevědomě „kráčel“ do finále.

FINÁLE:
SOŠ a SOU Bohemia Chrudim – HŠ Bohemia Chrudim 2:1. Pohledný útočný fotbal svýbornými výkony brankářů. „Hotelováci“ šli do vedení po pěkném průniku učitele Hrubého. Sportovci z pedagogického lycea kontrovali Anderlem na 1:1. Dvě minuty před koncem po fatální chybě vobraně „hotelovky“ opět Anderle upravil na 2:1. Vzávěrečné power play „hotelovky“ pálil po skvělé akci Cellara tři sekundy před koncem Pecina těsně vedle.

Poražení semifinalisté skončili shodně na třetím místě. V řízení zápasů se střídali rozhodčí Oldřich Bleša a Jiří Valda.

Jaromír Pecina, ředitel SOU a SOŠ Bohemia Chrudim a HŠ Bohemia Chrudim: „Turnaj se opět vydařil po sportovní, společenské i organizační stránce. Děkuji za jeho podporu představitelům Pardubického kraje (záštitu přijala a byla přítomna radní pro oblast školství Jana Pernicová, její zástupce Ladislav Forman, poslankyně Parlamentu ČR Ludmila Navrátilová a vedoucí oddělení vzdělávání Pardubického kraje Jan Ptáček), města Chrudimi (starosta Jan Čechlovský, místostarostové Petr Řezníček a Roman Málek) i mediálním partnerům, které reprezentovali šéfredaktor Regionální televize RTA Jan Dušek, šéfredaktor Deníků Bohemia východní Čechy Jan Korbel a šéfredaktorka Chrudimského deníku Romana Netolická.

Svoji návštěvou podpořili turnaj soukromých škol i místopředseda výkonného výboru ČSTV Vladimír Šimíček a tajemník Sportovní unie Chrudimska a předseda OFS Vojtěch Čižinský. Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska zastupoval Petr Jadrný. Sportovní celebritou a zároveň aktivním účastníkem turnaje byl asistent trenéra české fotbalové reprezentace Luděk Klusáček. Děkuji všem sponzorům, dalším hostům a přátelům školy, se kterými jsem se mohl na turnaji setkat.

Vynikající výkon odvedla studentka I. ročníku pedagogického lycea Kristýna Semerádová, která zpívala hymnu, skvělé vystoupení předvedli barmani, vydařila se i doprovodná výstava cestovního ruchu. Po stránce sportovní se opět představili hráči vyšších fotbalových soutěží dorostu i dospělých. Před turnajem jsem si dovolil snít sen o účasti obou našich škol ve finále a ten se nakonec uskutečnil. Mladíci ze sportovního lycea mne překvapili suverénním výkonem. Škoda poslední závěrečné akce, kdy jsem mohl poslat finále našich „Bohemií“ do penaltového rozstřelu. Ale to už by byl scénář absolutně dokonalý.

Jsem rád, že se turnaj stal vnašem městě pěknou tradicí a přispívá ke zviditelnění a prestiži soukromého školství. Zcelého průběhu mám velice pozitivní ohlasy, vlastní dobrý pocit a už se těším na další ročník.“

(jp)