„Už se těším, až budu hrát za Era–Pack. Rád bych mu v nadcházející sezoně pomohl k postupu do Final Four UEFA Futsal CUPU,“ netajil se po svém příletu sedmatřicetiletý obránce, který přichází z kazašského Kairatu Almaty a v chrudimském futsalovém klubu podepsal roční smlouvu.

Již v pondělí 27. července deset minut po třinácté hodině by měl do Prahy přiletět i druhý z brazilských nováčků v dresu Era–Packu třiadvacetiletý útočník Max Weber Prates Goncalves Ribeiro, kterého Era–Pack získal z brazilského mužstva Sao Lucas.

Pro obě posily už má klub připraveno ubytování, bydlet budou společně v centru Chrudimi. Jazyková bariéra by především v případě staršího futsalisty neměla být problém. Rodným jazykem obou Brazilců je sice portugalština, Cacau ale umí základy španělštiny a klub má k dispozici tlumočníka, který tento jazyk ovládá. Díky svému předchozímu působení v Kazachstánu umí Cacau navíc i dobře rusky. S trenérem Era–Packu Otou Stejskalem tak budou komunikovat právě v tomto jazyce. Obě posily klub hodlá fanouškům i veřejnosti představit na oficiální tiskové konferenci, které se koná v úterý 28. července od 11 hodin.

On–line reportáž z tiskové konference můžete v úterý od 11 hodin sledovat na

www.chrudimsky.de­nik.cz/tiskov­ka