Hráči Aura Havlíčkův Brod, působící v Chrudimi odehráli v uplynulých dnech dva těžké zápasy ve skupině Západ 1. ligy smíšených družstev v pétanque.

 V Loděnici u Berouna nejdříve v dramatickém závěru dokázali vyrovnat z 1:3 na konečných 3:3 s týmem PPA Pozorka Nejdek a následně zvítězili nad domácím týmem CdP Loděnice v poměru 4:2, čímž zakončili svoji pouť letošní soutěží. Nyní již jen budou čekat na závěrečné kolo, ve kterém se rozhodne, zda se umístí v tabulce do druhého místa a postoupí tak do play off o postup do extraligy.

Dvě postupová místa

Auru dovedl k výraznému úspěchu novopečený mistr republiky trojicích Michal Habásko, který se již vidí na Tahiti, kde se bude konat mistrovství světa v trojicích a kam se ziskem mistrovského titulu kvalifikoval. Sekundovala mu čtveřice chrudimských hráčů Pavel Pachla, Iva Medunová, Josef Schinzel a Vilém Meduna.

Aura měla předehrané dva domácí zápasy, ve kterých nejdříve porazila v květnu SKP Praha 8 výsledkem 5:1. Poté podlehla svému tradičnímu soupeři z Vrchlabí 2:4, když nedokázala zopakovat loňský výsledek, kdy stejného soupeře porazila v souboji o třetí místo (bohužel nepostupové) v play off 1. ligy.

Tabulka 1. liga západ (zápasy, body, skóre):

1. Aura Havlíčkův Brod 4 5 14:10

2. KPK Vrchlabí 2 4 8 :4

3. PPA Pozorka-Nejdek 2 2 6: 6

4. CdP Loděnice 2 1 4:7

5. SKP Praha 8 2 0 3:9

Rozhodne se v září

Do soutěže 1. ligy skupina Východ zasáhla i Aura Chrudim, která v Brně nestačila na kvalitního soupeře Slope Brno a prohrála v úvodním zápase 1:5. Šance Aury Chrudim na postup do play off stále žijí, stačí vyhrát 15. 9. 2013 v Chrudimi oba zápasy se soupeři z Lipníku a Vrchlabí „B".

(willi)