Proti síle její superdisciplíny tyče, silné kouli a výšce budou soupeři sotva hledat zbraň. Druhé místo se budou snažit udržet atleti Spartaku Slatiňany. Minule sice celkem jasně předstihli Trutnov, ale ten nebyl kompletní a jistě dokáže být silnější. Ovšem na AFK to stejně asi stačit nebude. Slatiňany i Trutnov se na rozdíl od Chrudimě opírají zejména o silné běhy. AFK Chrudim bojuje už druhý rok v KP.

Vloni jim cestu do vyšší soutěže zkřížila Polička, letos to vypadá nadějněji. Ovšem ani vítězství v soutěži na cestu výš nestačí. Je třeba poté uspět ještě v kvalifikaci s vítězi ostatních KP. A to bude bez běžců těžké. V KP se soutěží v 16 disciplínách. Čtyři jsou skokanské, čtyři vrhačské a osm běžeckých. V kvalifikaci pak přibude ještě další běh.

Atletiku prostě dělají především běhy a v Chrudimi mohou dnes jen vzpomínat na slavnou éru Nejmana, Slanaře, Kopice, Wastla, Kynčla, Hrocha, Růžičky a dalších. Jestliže se nepodaří družstvo běžecky posílit, byl by případný postup do 2. ligy pouze jednoroční exkurzí v této soutěži.

Závody v Pardubicích začínají v 9.30 hodin.

(zj)