Start, který si pořadatelé nepředstavovali ani v tom nejhorším snu. Diváci, předávající i nominovaní pozorně čekali na zahájení dalšího ročníku udělení cen Sportovce roku na Chrudimsku. Rozhlas zahlásil minutu do začátku a náhle požární poplach. Budova se vybílila a čekalo se, co se v Multifunkčním centru v Hlinsku vlastně děje. Po několika minutách a příjezdu hasičů se však situace uklidnila a vše mohlo oficiálně být zahájeno. Při své úvodní řeči moderátor Radek Šilhan nezapomněl zmínit, že poplach byl vyvolán od fritézy v kuchyni, a že se nikdo z přítomných rozhodně nemusí bát.

Zdroj: Tomáš Mach

Jako první se vyhlašovala cena pro nejúspěšnějšího mládežnického sportovce. Na třetím místě se umístil hokejbalista z Heřmanova Městce Vojtěch Šmíd a stříbrnou pozici si pro sebe "ukradla" domácí lyžařka Ema Bártová. Na nejvyšší stupeň, stejně jako v minulém roce, vystoupal chrudimský atlet Adam Juliš, který v roce 2023 na MČR získal hned pět medailí.

Zdroj: Tomáš Mach

Na řadu následně přišly kolektivy mládeže, ve kterých si pro první místo došli fotbalisté U19 MFK Chrudim před druhými hokejbalisty z Heřmanova Městce a třetími mažoretkami z klubu Rondo Panenky.

Zdroj: Tomáš Mach

Po mládežnických kategoriích se moderátor Radek Šilhan pustil již do dospělého osazenstva. Nejprve přišlo na řadu vyhlášení nejlepšího trenéra roku. Třetí se umístil trenér MFK Chrudim Radek Kronďák, druhou příčku obsadil trenér mládeže HC Hlinsko Robin Kopřiva a na piedestal vystoupal šéftrenér mládeže SK Ježci Heřmanův Městec, Jiří Kozel.

Zdroj: Tomáš Mach

Již tradičně se také vyhlašoval nejúspěšnější či nejprogresivnější vesnický oddíl na Chrudimsku. Tím se pro rok 2023 staly Prachovice, které především v hokejbale kráčí za zářivou budoucností.

Zdroj: Tomáš Mach

Cena pro kolektiv dospělých již tradičně neměla žádné velké překvapení. Jako správný hegemon se ukázal tým chrudimských futsalistů, pro druhé místo si přišli hráči MFK Chrudim a třetí příčku obsadili hráči stolního tenisu z Heřmanova Městce.

Zdroj: Tomáš Mach

Na vyhlášení sportovce roku Chrudimska nechybělo ani ocenění krajánka, kterého se dočkal tyčkař David Holý. Cenu Fair play za celoživotní práci ve sportu obdržel in memoriam Josef Svoboda. Handicapovanými sportovci roku pak byli zvoleni Adam Peška s Marcelou Čermákovou z léčebny Košumberk. Pro veterána roku si pak na podium došel Vladislav Končický.

Jak je již na tomto slavnostním ceremoniále zvykem, tak nejvíce přítomné diváky roztleskalo zařazení další osobnosti do síně slavy. Této pocty se tentokrát dočkala dvaadevadesátiletá Hana Malínská. Ta i ve svém krásném věku stále působí jako trenérka mládeže ve sportovní gymnastice. Dlouhá léta se podílela na sokolských sletech a je osobností skutečského sportu.

Zdroj: Tomáš Mach

Na závěr již nepřišlo nic jiného, než udělování ceny pro nejlepšího sportovce roku 2023 v kategorii jednotlivců. Pro třetí místo si na podium hlineckého multifunkčního centra došel futsalista Matěj Slováček. Oproti loňsku se o jednu pozici propadl kapitán MFK Chrudim Ondřej Kesner. První místo letos obsadila národní házenkářka Petra Dostálová, která kraluje ve svém sportu všem oceněním (Národní házenkářka roku, nejlepší střelkyně základní části i play off).

Zdroj: Tomáš Mach

A jak celý slavnostní večer hodnotí hlavní pořadatel Aleš Meloun?

"Po úvodním šoku již celý večer probíhal důstojně a podle připraveného programu. Myslím, že se celé vyhlášení vydařilo a publikum v sále vytvořilo více než důstojné prostředí oceněným sportovcům. Chci moc poděkovat všem předávajícím a partnerům akce za pomoc s uspořádáním a snad jsme všichni prožili příjemný večer, který byl oslavou sportu v našem okrese," odpovídá.