Turnaje se zúčastní studenti a jejich pedagogové ze SPŠST a VOŠ Chrudim, SZeŠ a VOŠ Chrudim, SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim, SOU Třemošnice a obou pořádajících škol. Po rozřazovací části v prvních čtyřech utkáních přijde na řadu atraktivní vyřazovací k.o. systém.

Prvenství obhajuje tým SPSŠT a VOŠ Chrudim s řadou perspektivních mladých fotbalových talentů (a celkem devíti tituly v dosavadní historii turnaje). V uplynulých letech turnaje dále celkově dvakrát vyhrála mužstva SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim, dvakrát Třemošnice i domácí „hotelovka“. Mužstva Hotelové školy Bohemia Chrudim a SOU Třemošnice hrála vůbec první finále v roce 1996.

V doprovodném programu se budou prezentovat roztleskávačky z pořádajících škol, jejich stávající studenti i absolventi. Studentka pedagogického lycea, trojnásobná obhájkyně titulu mistryně republiky, účastnice mistrovství Evropy i světa, twirlerka Tereza Rejlová nebo absolvent oboru hotelnictví, talent Pardubického kraje v oboru hotelnictví, dvojnásobný držitel titulu „Barman roku“ a celkově čtvrtý z mistrovství světa barmanů v Polsku Václav Abraham.

Turnaj BOHEMIA - RYCHTÁŘ - CUP 2011 začíná v 8,30 hodin a finále je plánováno na 14.00 hodin. Pořadatelé si dovolují pozvat širokou veřejnost, studenty a pedagogy středních i základních škol. Tradiční fotbalové zápolení středoškoláků a jejich učitelů opět slibuje vysokou sportovní i společenskou úroveň. Vstup je zdarma, občerstvení v hale je zajištěno.

V průběhu turnaje bude namíchán drink roku 2011 pro chvíle sváteční pohody. Jeho receptura bude zveřejněna v našich novinách. Mediálním partnerem akce je Chrudimský deník, hlavním sponzorem turnaje je hlinecký Pivovar Rychtář.

(jp)