Celkovým vítězem se stal Miroslav Tesárek z Tuněchod, který jako jediný soutěžící překonal hranici sto bodů. Korunoval tak nadvládu rodiny Tesárkových, která jarní část soutěže doslova ovládla. Nečekejte však, že je Miroslav v tipování nějaký zelenáč, letos soutěžil již desátým rokem, proto není překvapením, že vystoupal až na stupínek nejvyšší.

Při přebírání ceny (sud piva od partnera soutěže pivovaru Perštejn a fotbalový míč) se pro Chrudimský deník rozpovídal o tom, co stojí za jeho vítězstvím

„Každý týden si projedu zápasy na internetu. Zkontroluji jak týmy hrají za celou sezónu doma, kolik dají branek, jak hrají venku a podle toho se rozhoduji. Následně dám své tipy rodině. Oni se poradí a podle toho tipují," řekl vítěz a pokračoval: „nejhorší jsou samozřejmě zápasy ke konci sezóny, kdy některé týmy utkání prodávají, aby se udržely, nebo aby někdo postoupil. To už se pak odhaduje těžko."

Miroslav se však netajil ani tím jak rodinná spolupráce funguje ve chvílích, kdy se všem velmi daří: „Když máme v rodině všichni hodně bodů, tipujeme takzvaně na jistotu. Rozhodneme se, kdo co bude dávat. Prostě musíme zariskovat to, že jeden z nás třeba nezíská moc bodů, ale ostatní ano. Konkrétně teď v posledním kole jsme byli na prvním, druhém i třetím místě. A museli jít na jistotu, proto jsme se v rodině domluvili, kdo dá jedničku, kdo nulu a kdo dvojku. Prostě tak, abychom měli jistotu, že jeden z nás bude celkovým vítězem. Na to nakonec doplatila Denisa (vnučka, skončila celkově třetí), která  získala pouhé dva body."

Pokud si však ostatní soutěžící myslí, že se Miroslav i s celou rodinou spokojí s výhrou a dají prostor ostatním, tak se pěkně mýlí. Rodina Tesárkových totiž bude tipovat i nadále a dá se očekávat, že i v dalších letech se budou objevovat na předních příčkách, i když vítěz Tip Ligy na sebe prozradil, že mimo fotbal už tolik „neválí": „I příští rok budeme určitě tipovat. Tipujeme i hokej, ale v tom se nám příliš nedaří. Je tam jednou tolik soutěžících a to nám moc nesvědčí," uzavřel Miroslav Tesárek.