Era-Pack splnil roli velkého favorita do posledního puntíku efektivně a po třech duelech se raduje z postupu mezi čtyři nejlepší týmy celé soutěže. V posledním střetnutí jedenáctinásobný mistr vyhrál 6:2, nyní ho čeká zasloužený odpočinek a čekání na semifinálového soka.

ČEKÁNÍ NA SOUPEŘE

Po dvou výhrách museli chrudimští futsalisté udělat poslední krok před vlastním publikem bez vykartovaného Felipeho, jeho absence však znát nebyla. Era-Pack se do brněnského soka zakousl již od první minuty, zastřeloval se zejména Max, který dlouho na brankáře Bočánka nemohl vyzrát.

Skóre nakonec doznalo změny „až" v šesté minutě, kdy Rodrigovy pobídky dosytosti využil Radim Záruba, který se společně s Michalem Belejem ze Zruče usadil na čele bodování vyřazovacích bojů!

Druhá trefa skončila v síti Tanga o tři minuty později poté, co Michal Kovács na jistotu našel na zadní tyči stojícího Sidneiho.

Chrudimští podle očekávání diktovali tempo hry a postupem času navyšovali svůj náskok. Třetí trefa přišla z nohy Dentinha, který dokonale potrestal faul na sebe a chladnokrevně umístil míč pod břevno brněnské klece. Do přestávky jsme již viděli pouze řadu zahozených šancí a parádně trefené břevno z pravačky Matěje Slováčka. Po přestávce si chrudimští příznivci, kterých se ve sportovní hale sešel skvělý počet, užili daleko větší brankové hody. Přispěla k tomu i hra bez brankáře v podání Tanga, které se ještě zoufale snažilo o vrácení série zpět do Brna.

Stejně jako ve druhém čtvrtfinále překonal Jakuba Žďánského Bohumil Doubravský, jiskřička naděje však Tangu příliš dlouho nevydržela. Po odpovědích z nohy Maxe a Michala Mareše sice stejný hráč brněnského celku opět dostal míč za Žďánského záda, definitivní vítězství pečetil pěkným gólem do prázdné branky Michal Kovács, který dokonale využil Chadzidisova zaváhání. Chrudimský ERA-PACK tak splnil povinnost v podobě postupu ve třech zápasech a nyní bude vyčkávat, kdo se mu jako další postaví v cestě za dvanáctým titulem. (pd)