Tedy proti soupeři, s nímž se pohybuji na hraně elitní osmičky. Měli by hrát v kompletním složení.

Úterý, 17.00: Dekstone Tuři Svitavy (8., 6 – 10) – Sluneta Ústí nad Labem (6., 7 – 8), sportovní hala Na Střelnici.

Na listopadový duel na severu Čech by Tuři nejraději zapomněli, vždyť ho měli rozehraný na jasné vítězství. Kolapsem ve druhém poločase ovšem zbytečně darovali těsnou výhru soupeři a teď jim hodně chybí. Vzhledem k houstnoucí situaci kolem osmé pozice by bylo více než záhodno, aby nyní se Slunetou dorovnali účet.

Ústí před svátky nedisponovalo bůhvíjakou formou, prohrálo doma s USK Praha i v Hradci Králové, což neodpovídá papírové síle družstva s takovými personami, jakými jsou Autrey, Svejcar či Pecka.

Dekstone Tuři Svitavy vs. USK Praha.
Povedlo se, Tuři si poradili s USK Praha a přes svátky se jim bude dýchat lépe

I přes výsledkové zlepšení v uplynulých kolech si ovšem ani Tuři stále nemohou kdovíjak vyskakovat. „Na zápas se po delší pauze všichni těšíme. Ústí je však velmi nepříjemným soupeřem a nečeká nás lehký úkol. Na výhru můžeme pomýšlet pouze tehdy, pokud dokážeme odehrát zápas bez hluchých pasáží, a to zejména na začátku druhé půle, a limitujeme naše často velmi hloupé ztráty,“ upozorňuje asistent trenéra Martin Novák na „obvyklé“ svitavské potíže této sezony.

„Na soupeřově palubovce jsme odehráli zápas dvou rozdílných poločasů a nedokázali jej dotáhnout do vítězného konce. Z toho se musíme ponaučit a předvést koncentrovaný výkon po celých čtyřicet minut,“ doplňuje asistentova slova rozehrávač Turů Adam Goga.

Další program Svitav: 9. ledna v Hradci Králové, 16. ledna v Kolíně, 23. ledna proti Olomoucku, 30. ledna v Děčíně, 6. února proti Brnu.