Trenér Felipe Conde viděl nejhorší možnou variantu v portugalském Lisabonu, František Tichý se chtěl vyhnout hlavně dlouhé a finančně náročné cestě do Kazachstánu. Z tohoto pohledu dopadl los pro chrudimský tým skvěle. „Chtěli jsme do Mariboru a přání se nám splnilo. S přihlédnutím k naší finanční situaci je to optimální," obhájil si přání cestovat na půdu slovinského mistra František Tichý.

Kromě domácího Brezje čeká chrudimské futsalisty ve skupině ještě nasazený Inter Movistar, který bude ve Slovinsku plnit roli velkého favorita na postup. „Se všemi nasazenými týmy jsme již v minulosti hráli a po výkonnostní stránce jsme si taktéž vybírat nemohli. Tudíž i s Interem Movistar jsme spokojeni, dostaneme možnost konfrontace s Ricardinhem, který je považován za nejlepšího hráče na světě," popsal prezident chrudimského klubu.

Právě s Interem Movistar se chrudimský tým již střetl, v roce 2009 mu v pardubické ČEZ Areně podlehl poměrem 1:5 a v elitní fázi tehdy skončil na třetím místě. Také srbskému Economacu Kragujevac mají chrudimští hráči co vracet, o rok později totiž na jeho půdě na srbského šampiona prohráli 1:4, když jedinou branku ERA-PACKu zaznamenal až v poslední minutě Michal Mareš. Jak František Tichý vidí srbského soka nyní? „Je to mužstvo srovnatelné s námi, očekáváme vyrovnanou bitvu, máme jim co vracet!" popsal Tichý a dodal: „Celkově panuje s losem elitní fáze spokojenost."

Jak hlava chrudimského futsalu vidí případné šance na vysněný postup do Final Four? „Budeme se prát o každý bod. Chceme navázat na úspěšnou základní skupinu a snažit se vyrovnat našemu nejlepšímu výsledku ze sezóny 2007/2008," popisuje. Právě před devíti lety byla Chrudim nejblíže postupu do Final Four, pod vedením trenéra Oty Stejskala získala v jednom ročníku patnáct bodů.

Stejný rok pamatuje i trenér Felipe Conde, tehdy se ale na chrudimském zimním stadionu objevil jako kondiční trenér Kairatu Almaty. „Věříme, že do Mariboru dorazí hodně našich věrných fanoušků a že nám pomohou stejně jako v loňské sezóně v lotyšské Rize," uzavírá rozhovor prezident klubu František Tichý. (dej, vkn)