V kategorii do 23 let totiž obsadil čtvrtou příčku, stejně jako v posledních třech závodech Českého poháru.

„Lukáš měl velmi dobrý start a úvodní dvě kola jel možná až nad své možnosti. Pak však musel dlouho jet sám za vedoucí skupinou a přišla na něj dlouhá krize. Ve druhé polovině závodu ztratil i kvůli defektu zadního kola. V poslední čtvrtině závodu se však opět chytil, předjel několik soupeřů a mnoho nescházelo, aby se posunul do první desítky,“ přiblížil nám průběh mistrovského závodu manažer KC Hlinsko Leoš Chvojka.

Ten byl s Příhodovým výkonem vcelku spokojen: „Na velmi náročné trati, kde měli problémy i všichni favorité včetně pozdějšího vítěze Štybara i druhého Šimůnka, zajel Lukáš velmi slušně a nyní bude záležet jen na něm, jestli se prosadí do konečné nominace pro MS v Itálii, kde by mělo Česko reprezentovat pět jezdců do 23 let.“ Od pondělí 7. ledna do čtvrtka 10. ledna mají čeští reprezentanti soustředění v Táboře.

Reprezentační trenér Petr Klouček uzavře nominaci po závodě Světového poháru ve francouzském Lievine, který se pojede v neděli 13. ledna. Věřme, že v ní Lukáš Příhoda nebude chybět!